Trwa karnawał – czas, w którym chętnie bierzemy udział w różnego rodzaju zabawach z tańcami.

Zarząd Osiedla nr 1 wraz z Parafią św. Benedykta zadbał, aby najmłodsi mieszkańcy osiedla też mieli swój bal. 18 stycznia 2014 roku o godzinie 17 w  Zajeździe „Marysieńka” w Sierpcu, pomimo mroźnej i wietrznej pogody, zaroiło się od księżniczek, rycerzy, wróżek oraz innych superbohaterów i towarzyszących im opiekunów.

Na sali balowej w towarzystwie ks. proboszcza Stanisława Zarosy, pojawili się też zaproszeni goście: burmistrz Marek Kośmider i wiceburmistrz Zbigniew Leszczyński.

Wszystkich, bardzo serdecznie, przywitał przewodniczący osiedla – Tomasz Kowalski, a pozostali członkowie zarządu wraz, z zaprzyjaźnioną „grupą wsparcia”, zapraszali na apetyczne kanapeczki, słodkości, naleśniki z dodatkami i watę cukrową. Wodzirejem balu była pani Aleksandra Grzybowska, która przybyła do nas gościnnie z Płocka. Proboszcz i burmistrzowie sierpeccy dołączyli się do tańca w kółeczku i razem towarzyszyli w zabawie najmłodszym. Wodzirej -pani Ola i zespół „PRESTIŻ”, który zapewnił oprawę muzyczną balu, doskonale bawili naszych milusińskich. Dzieci brały udział w konkursach tanecznych i innych zabawach zdobywając nagrody.

Imprezę uświetnił występ dwóch młodziutkich par tanecznych ze szkoły tańca „ARTDANCE” Adriana Kowalskiego w Sierpcu. Oczarowali swoim występem   wszystkich obecnych na sali.

W trakcie zabawy na parkiet wkroczył Mikołaj z dużym brzuchem i długą , białą brodą. Tańczył z dziećmi, prowadził węże, kręcił kółeczka, a w końcu zmęczony usiadł na krześle i rozdawał prezenty. Potem jeszcze kilka tańców i...koniec balu.

Po godzinie 20.00 zajazd pani Marii Długokęckiej opustoszał, ale zarówno Zarząd Osiedla nr 1 jak i wszyscy uczestnicy balu dziękują za udostępnienie sali.

Anna Motyka

Zarząd Osiedla nr 1

IMG_9271.JPGIMG_9274.JPGIMG_9288.JPGIMG_9325.JPGIMG_9328.JPGIMG_9384.JPGIMG_9396.JPG