W niedzielę 4 maja już po raz trzeci na łące przy mostku Marii Konopnickiej na naszym osiedlu odbył się Rodzinny Marsz Zdrowia organizowany przez Ognisko TKKF „Kubuś” i Zarząd Osiedla pod patronatem Burmistrza Miasta Marka Kośmidra. W tym roku w organizację włączyły się również  Akademia Zdrowia, Sierpecki WOPR oraz Harcerski Klub Ratowniczy „Sierpc” i Spółdzielnia Socjalna „Pod Jednym Dachem”, co przyczyniło się do zwiększenia oferty skierowanej do uczestników naszej wspólnej imprezy.

Pomimo niepewnej pogody, wielu mieszkańców całymi rodzinami  przyszło, aby wspólnie spędzić niedzielne popołudnie nad rzeką. Po powitaniu uczestników, wszyscy chętni ruszyli na trasę marszu, z kijkami lub bez, a także  wózkami z małymi dziećmi, czy na wózkach jak osoby niepełnosprawne. Trasa tegorocznego marszu była przygotowana na znacznie dłuższym dystansie jak w roku ubiegłym i wynosiła około 3km. Po powrocie na wszystkich uczestników czekała ciepła grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem dla posilenia, napoje dla  ugaszenia pragnienia przygotowane przez Zarząd Osiedla nr 1 oraz wata cukrowa którą osobiście kręcił prezes Stowarzyszenia „Serce Sercu” Teodor Zasadowski. Dla spragnionych większych emocji przygotowano 10 kajaków do pływania po Sierpienicy. Dzieci jak zwykle oblegały dmuchany zamek. Wszyscy mogli uczyć się lub sobie przypomnieć jak należy udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Każdy mógł spróbować swoich sił w konkurencjach sprawnościowych czy pływaniu na czas kajakami  pod prąd Sierpienicą. Zwycięzcy wszystkich konkurencji zostali udekorowani pucharami lub nagrodami rzeczowymi a cała impreza odbyła się w przyjemnej rodzinnej atmosferze w towarzystwie dobrej muzyki.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, osobom, które dbały o nasze bezpieczeństwo na lądzie i na wodzie oraz wszystkim  przybyłym uczestnikom, którzy zechcieli skorzystać z naszego zaproszenia.

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1

Tomasz Kowalski

DSC00376.JPGDSC00377.JPGDSC00378.JPGDSC00379.JPGDSC00381.JPG