29 maja 2014 roku o godzinie 18.00 przy ul. Kalinowej na Osiedlu nr 1 nastąpiło oficjalne otwarcie boiska do piłki nożnej  i siatkowej oraz placu zabaw dla dzieci.
Przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Sierpca - Marek Kośmider, Wiceburmistrz – Zbigniew Leszczyński, radni: Jerzy Stachurski i Krzysztof Rudowski oraz Proboszcz Parafii św. Benedykta ks. Stanisław Zarosa SAC i liczni mieszkańcy osiedla.
Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1 – Tomasz Kowalski powitał wszystkich zebranychi zaraz na wstępie podziękował sponsorom, dzięki których ofiarności powstał ten piękny obiekt, a są to: Dariusz Sochocki, Spółka „METAL-CARO-PLAST”, p. Gracjan Frąckiewicz, ASMAR – Andrzej Sulkowski, PHU HYDRO INSTAL – Stefan Leśniewski, firma PIT-STOP Zdzisław Motyka i HYDROTOP. Słowa podziękowania trafiły też do tych osób, które swoją pracą pomogły stworzyć to miejsce. Na szczególne uznanie zasługują: Jarosław Jakóbiak, Bogusław Włoczewski, Marek Koziorowski, Zdzisław Motyka, Zbigniew Jakubowski, Tadeusz Zieliński, Janusz Zarzycki, Robert Krzemiński oraz młodzież z osiedla, która również włączyła się do pracy.

Burmistrz- Marek Kośmider z podziwem oglądał pięknie zagospodarowany plac, który jeszcze jesienią 2013 roku straszył chwastami i dziko rosnącymi krzewami.
Całość ogrodzona siatką z bramą wjazdową i bramką. Boisko do piłki nożnej profesjonalnie wymalowane i zabezpieczone piłkochwytami. Obok wytyczono boisko do piłki siatkowej. Na placu za drewnianym ogrodzeniem urządzono plac zabaw dla najmłodszych z bujaczkami, karuzelą, pajęczyną i drabinką. Słowa uznania z ust Burmistrza popłynęły w kierunku Zarządu Osiedla nr 1 i jego Przewodniczącego - Tomasza Kowalskiego, który poświęcił temu przedsięwzięciu najwięcej czasu, pracy i inwencji.
Ksiądz Proboszcz poświęcił to miejsce i obiekt uznano za otwarty.
Z uwagi na młodą, słabo jeszcze zakorzenioną trawę, rozegrano tylko krótki mecz piłki nożnej.  Było zimno, więc rozgrzewano się na boisku do piłki siatkowej. Ci, którzy poczuli się zmęczeni lub zmarznięci mogli poczęstować się gorącą kawą lub herbatą. Dzieci  doskonale bawiły się na swoim, nowym placu zabaw i objadały się watą cukrową i popcornem co udostępniła Spółdzielnia.

Anna Motyka

DSC00392.JPGDSC00401.JPGDSC00403.JPGDSC00412.JPGDSCF0391.JPGIMG_9761.JPGIMG_9764.JPGIMG_9776.JPGIMG_9786.JPGIMG_9788.JPG