Na terenie przyległym do kościoła Zarząd Osiedla nr 1 i parafia św. Benedykta zaprosili mieszkańców na festyn rodzinny zorganizowany z okazji "Dnia Matki" i "Dnia Dziecka". Wszystkich zebranych przywitali: przewodniczący osiedla Tomasz Kowalski i proboszcz parafii św. Benedykta ks. Stanisław Zarosa. Później całość poprowadził już członek zarządu osiedla Krzysztof Lorek. W tym roku w organizację włączyła się również Spółdzielnia Socjalna "Pod Jednym Dachem". Dzięki takiej organizacji, do dyspozycji dzieci, były dmuchawce w postaci toru przeszkód, zjeżdżalni i zamku więc zabawy było co niemiara a po watę cukrową i pop corn ustawiały się długie kolejki. Zresztą dużym wzięciem cieszyły się kiełbaski i kaszanka z grilla, chleb ze smalcem oraz naleśniki z dodatkami.
Piękna słoneczna pogoda sprzyjała wspólnej zabawie i spędzaniu czasu w gronie rodziny tym bardziej, że na scenie pojawiło się kilka grup dzieci ze swoimi programami artystycznymi. W wśród nich grupa parafialna pod kierownictwem ks. Marcina Bieniasza najpierw przedstawiła program dla mam a po przerwie program dla dzieci. Po nich wystąpiły dwie grupy taneczne marzoretki i kadetki pod kierownictwem doświadczonej trenerki fitness pani Justyny Adamskiej.

Nie mniej ciekawy występ dały Perełki z klasy IIa Szkoły Podstawowej nr3 pod opieką pani Fydrychowicz. Po takich występach niejednej mamie czy babci zakręciła się łezka w oku ze wzruszenia. A było na co popatrzeć co było widać po dużym zainteresowaniu widzów.
Dopełnieniem występów był na koniec krótki koncert parafialnego zespołu AGAPE pod kierownictwem ks. Marcina Krzysztoszka.
W czasie zabawy przy malowaniu twarzy i formowaniu w różne kształty balonów pełne ręce roboty miała grupa dziewcząt z Leonium, którą kierowała pani Jola Więckowska.
Wspólna zabawa trwała do godz. 16:30. Patrząc na wesołe i zadowolone miny dzieci i dorosłych opuszczających plac mamy poczucie spełnienia swojego obowiązku. Zarząd Osiedla dziękuje państwu Motylewskim za kiełbaskę i kaszankę oraz panu Stelmańskiemu za chleb, smalec i ogórki oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu. Do zobaczenia na kolejnym festynie 31 sierpnia.
Tomasz Kowalski
Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1

DSC00383.JPGDSC00384.JPGDSC00385.JPGDSC00387.JPGDSC00390.JPGDSC00391.JPG