Zarząd Osiedla nr 1 wraz z Parafią św. Benedykta i Spółdzielnią „Pod jednym dachem”, dzięki ofiarności sponsorów, po raz kolejny zorganizował dla mieszkańców piknik rodzinny.

Już od godz. 11:00 zaczęto przygotowywać plac przy Kościele NMP. Ustawiono dwa namioty. Jeden zajął DJ Tomek ze swoim sprzętem muzycznym, na drugim pojawiły się: pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, ciastka, napoje, dwie „naleśnikarki” i gar ciasta na placki. Tuż obok stanął kocioł przepysznej grochówki, którą gotowały i wydawały panie z grupy parafialnej. Nowością na tym pikniku były skrzydełka i uda drobiowe z grilla, sponsorowane   przez  Sierpecką Grupę Producentów Drobiu AN-DRÓB z prezesem Anną Czachorowską i vice-prezesem Andrzejem Cześnikiem na czele. Z boku, na trawie przy parkanie, ustawiono stoliki i ławki, aby można było wygodnie usiąść i skosztować serwowanych dań.

Spółdzielnia „Pod jednym dachem” naszym najmłodszym dostarczyła najwięcej radości rozkładając dmuchane zjeżdżalnie i zamki do skakania. Do końca imprezy maluchy oblegały te miejsca. Buźki dziecięce zdobiły też kolorowe rysunki, gdyż nie zabrakło p. Joli z grupą dziewcząt z Leonium. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli obejrzeć pokaz pierwszej pomocy i sprawdzić na fantomie swoje umiejętności pod okiem doświadczonych ratowników - Drużyny WOPR, działającej przy OSP w Borkowie Kościelnym. Stawili się też strażacy ze swoim „wozem bojowym”, który budził zainteresowanie nie tylko najmłodszych.

Na festynie nie zabrakło konkursów, w których brały udział całe rodziny. Walczono o zwycięskie miejsca w: rzucie lotką do tarczy, rzucie ringiem, układaniu puzzli z herbem naszego miasta na czas i kalamburach . Ta ostatnia dyscyplina wywołała największe salwy śmiechu wśród kibiców drużyn. Młodsze dzieci do swojej drużyny zaprosiły ks. Andrzeja i ks. Michała, niestety, jednym punktem pokonała ich rodzina p. Michalskich.  Zwycięzców z wszystkich konkursów do trzeciego miejsca włącznie, obdarzono cennymi nagrodami od anonimowego sponsora.

Przez cały czas trwania imprezy można było zbadać sobie, nieodpłatnie, parametry swojego ciała tj. poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej, wytrzymałość i wydolność, dzięki firmie p. Katarzyny Dull.

Do godz.15:45 na placu słychać było radosne głosy dzieci, zachwycone zabawą i przytłumione głosy dorosłych, rozkoszujących się  poczęstunkiem.

Nad całością czuwał Zarząd Osiedla nr 1 z prowadzącym Krzysztofem Lorkiem, który dziękuje kapłanom naszej parafii, szczególnie nowoprzybyłym księżom za włączenie się do wspólnej zabawy.

Organizatorzy dziękują bardzo wszystkim sponsorom:

- Państwu Stelmańskim za pyszny smalec, ogórki i ogromne bochny chleba
- Państwu Motylewskim za wkład do zupy grochowej
- Sierpeckiej Grupie Producentów Drobiu AN-DRÓB za wyroby drobiowe na grilla
- Panu Telesiewiczowi za przejażdżki bryczką konną.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za stworzenie wspaniałej, radosnej atmosfery

Anna Motyka
Sekretarz Zarządu Osiedla Nr 1