W czwartek, 22 stycznia 2015 roku, w Zajeździe „Marysieńka” w Sierpcu odbył się

karnawałowy bal przebierańców dla dzieci. O godzinie 17:00 sala wypełniła się księżniczkami, damami dworu, czarownicami, piratami i innymi superbohaterami z bajek wraz z towarzyszącymi im opiekunami. Wszyscy niecierpliwie czekali na rozpoczęcie i... stało się.

Przewodniczący osiedla nr 1 – Tomasz Kowalski powitał naszych milusińskich, ich opiekunów i zaproszonych gości: burmistrza miasta – Jarosława Perzyńskiego i ks. proboszcza – Andrzeja Muchę - współorganizatora balu.

Po oficjalnym otwarciu, mikrofon przejęła animatorka balu, pani Aleksandra Grzybowska, która zaprosiła wszystkich do pierwszego tańca w kółku. Oczywiście pan Burmistrz zatańczył razem z dzieciakami. Młodsi i nieco starsi chętnie brali udział w zabawie. Do konkursów nie trzeba było nikogo namawiać. Uczestników nie brakowało. Zespół AVERS, Janusza Karolewskiego, nie miał chwili przerwy, gdyż nasi milusińscy, mimo zmęczenia, nie odpoczywali.

Dopiero występ grupy tanecznej „Kadetek”, pod kierunkiem Justyny Adamskiej, dał chwilę wytchnienia bawiącym się dzieciom, które obserwowały tancerki i nagrodziły je brawami.

W czasie przerwy między tańcami, można było poczęstować się słodkościami, owocami

i napojami. Panie ze „Spółdzielni pod jednym dachem” serwowały naleśniki i watę cukrową.

Zajęte zabawą dzieci nawet nie zauważyły, że na salę wkroczył Mikołaj z… pustym,

dziurawym workiem. Prezenty jednak się znalazły i każde dziecko otrzymało paczuszkę ze słodyczami.

Na karnawałowym balu przebierańców nie mogło zabraknąć wyboru najlepszego stroju. Jury nagrodziło: damę dworu, czarownicę, pirata i samuraja.

Nadeszła godzina 20:00, a wraz z nią koniec balu. Dzieci z głowami pełnymi wrażeń wracały do domu zmęczone, ale zadowolone, że spędziły czas w miłej, radosnej atmosferze wśród niezwykłych bajkowych postaci.

Organizatorzy dziękują serdecznie Marii Długokęckiej za udostępnienie sali balowej.

Zarząd Osiedla nr 1

Anna Motyka

IMG_5686a.jpgIMG_5693a.jpgIMG_5736.JPGIMG_5759.JPGIMG_5826.JPGIMG_5844.JPGIMG_5850.JPG