22 lipca o godzinie 7:20 grupa 48 osób wraz z opiekunami, zaopatrzona w napoje i słodkie bułki  wyruszyła na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną  przez zarząd osiedla, parafię św. Benedykta oraz radnych Jerzego Stachurskiego i Krzysztofa Rudowskiego.

Jako pierwsze było M.W.P. Po podziale na dwie grupy, młodsza zapoznała się z dziejami Polski do II wojny światowej. Pod okiem kustoszy można było nie tylko zapoznać się z historią ale także z orężem, strojami poszczególnych okresów, jak też dotknąć, przymierzyć stroje, czy elementy uzbrojenia. Nawet dla tych najmłodszych taka okazja stała się elementem dobrej zabawy. Starsza grupa została zapoznana z historią II wojny światowej ale i nie tylko. Atrakcją była możliwość strzelania pod okiem instruktora z broni jaką posługiwało się wojsko polskie w czasie wojny. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich jak i dla samych kustoszy, była bardzo szeroka wiedza, jednego z uczestników naszej wycieczki, na temat historii II wojny światowej za co, na koniec otrzymał specjalną nagrodę od kustosza muzeum. Po ponad dwugodzinnym seansie ze zwiedzaniem wszyscy udali się do C.N.K. na obiad, w czasie, którego grupy uzupełniały się swoimi wrażeniami. Po obiedzie czas na indywidualne zwiedzanie C. N. K. W trakcie zwiedzania można było poznać i doświadczyć rożnych zjawisk powstających w przyrodzie i we wszechświecie jak chociażby na platformie imitującej trzęsienie ziemi. Trzy godziny zwiedzania bardzo szybko minęły, więc tuż po siedemnastej trzeba zameldować się w autobusie na powrót. Wszystkim uczestnikom na pewno dobre wspomnienia na długo pozostaną w pamięci. Dobrze i ciekawie spędzony dzień wakacji.

Przewodniczący Zarządu Osiedla
Tomasz Kowalski

 

DSC_0178-001.jpgDSC_0179-001.jpgDSC_0186-001.jpgDSC_0235-001.jpgDSC_0239-001.jpgDSC_0242-001.jpgDSC_0250-001.jpgDSC_0252-001.jpg