14 marca br.  zostały rozpoczęte prace związane z budową Stadionu Miejskiego w Sierpcu.

Remontem stadionu zajmuje się  firma Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o.o. , która w ramach umowy wykona:

- budowę i przebudowę bieżni lekkoatletycznej z urządzeniami i infrastrukturą towarzyszącą;

- budowę i przebudowę boiska piłkarskiego wraz z boiskiem wielofunkcyjnym z urządzeniami i infrastrukturą towarzyszącą.

Przewidziana jest także m.in.: rozbiórka istniejących trybun betonowych (po stronie południowej boiska), dostawa i montaż: nawierzchni z syntetycznej trawy, piłkochwytów, bramek do piłki nożnej, wiat dla zawodników rezerwowych oraz sędziów, oraz dostawa i montaż: trybun oraz ich zadaszenia, 4 zestawów do koszyków na boisko wielofunkcyjne, 2 zestawów do piłki siatkowej na boisko wielofunkcyjne, 1 zestawu do tenisa ziemnego na boisko wielofunkcyjne, 2 zestawów bramek do piłki ręcznej na boisko wielofunkcyjne, montaż specjalistycznego ogrodzenia. Wykonawca dostarczy i zamontuje także maszty oświetleniowe boiska piłkarskiego, słupy oświetleniowe boiska wielofunkcyjnego, tablice wyników. Zostanie wykonana skocznia w dal zgodnie z projektem technicznym, belki odbicia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, a także zostaną poczynione kroki w celu uzyskania certyfikatu FIFA Quality Pro.

Łączna wartość tej inwestycji to prawie 8 mln zł. Fundusze na przebudowę miejskiego stadionu pochodzą z budżetu Miasta Sierpc oraz środków zewnętrznych w wysokości ponad  2 mln zł, a dokładnie z: Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej – edycja 2017 (z tego Programu udało się pozyskać kwotę 900 tys. zł) oraz Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej – pilotaż edycja 2017 (z tego Programu pozyskano ponad 1,3 mln zł).

Planowane zakończenie budowy nastąpi pod koniec tego roku.

 

 

DSC_0029.JPGDSC_0035.JPGDSC_0036.JPGDSC_0037.JPGDSC_0039.JPGDSC_0042.JPGDSC_0044.JPGDSC_0046.JPGDSC_0048.JPGDSC_0057.JPGDSC_0058.JPGDSC_0062.JPG