W związku z miejskimi obchodami 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Miejskim Przedszkolu  Nr 2 w Sierpcu, odbyła się szczególna i wyjątkowa lekcja patriotyzmu dla dzieci i rodziców.

Obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Sierpcu, to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa czyli przedszkolaków.

"Jestem Polakiem małym przedszkolakiem", pod takim hasłem, w dniu 15 czerwca 2018r., w naszym przedszkolu odbyła się Miejska Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa upamiętniająca 100- lecie Odzyskania Niepodległości Polski.

Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz miasta Sierpc Pan Jarosław Perzyński, Rada Miejska Sierpca oraz Miejskie Przedszkole Nr 2 w Sierpcu.

Cała społeczność przedszkolna wyglądała w tym dniu pięknie. Wszyscy ubrani byli w biało- czerwone stroje sportowe, a biało - czerwone flagi w rękach dzieci dopełniały całości. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Joanna Chylińska, która powitała przybyłych gości: burmistrza, radnych, dyrekcję sierpeckich przedszkoli, zaproszone grupy przedszkolaków wraz z nauczycielkami, rodziców oraz  dzieci i personel naszego przedszkola.

Uroczystość poprowadziły przedszkolaki maszerując w korowodzie przy piosnce " Jestem Polką i Polakiem". Następnie wszyscy wypuściliśmy biało- czerwone balony i tym samym oficjalnie rozpoczęła się spartakiada. Na wstępie wszyscy wysłuchali krótkiego montażu słowno - muzycznego, który w prosty sposób ukazał najmłodszym losy naszego kraju. Dzieci słowem i piosenką wyraziły swoją miłość do ojczyzny recytując wiersz: "Kto ty jesteś".

Kolejnym etapem naszej uroczystości były zawody sportowe pomiędzy grupami przedszkolaków z sierpeckich  przedszkoli. Przedszkolaki oraz przybyli goście dopingowali naszych sportowców. Wszyscy zawodnicy  bez wyjątku spisali się na medal!

Następnie dzieci oraz goście udali się na słodki poczęstunek oraz watę cukrową. Oczkując na wyniki małych sportowców wszystkie przedszkolaki miały możliwość umilać sobie czas na przygotowanych stacjach sportowych oraz bawić się przy muzyce.

Po zabawach i tańcach przyszedł czas na uhonorowanie zwycięzców. Dyplomy i upominki wręczył dzieciom Naczelnik Wydziału Oświaty Pan Marek Zdrojewski oraz Radna Rady Miejskiej - Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Opieki Społecznej i Zdrowia Pani Barbara Gil.

Na zakończenie uroczystości wspólnie w dużym kole trzymając się za ręce odśpiewaliśmy piosenkę: "Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina".

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięć naszych małych Polaków. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

Miejskie Przedszkole Nr 2 

P1070962.JPGP1070971.JPGP1070973.JPGP1070983.JPGP1070984.JPGP1070991.JPGP1070996.JPGP1080016.JPGP1080073.JPGP1080085.JPG