Funkcjonowanie na terenie naszego miasta Sierpeckiej Szkółki Wędkarskiej stało się priorytetem dla Koła PZW Nr 120 Miejskiego Kasztelan.

Zarząd Koła kolejny rok z rzędu postawił sobie za zadanie przekazanie najmłodszym adeptom wiedzy z zakresu tematyki wędkarskiej takiej jak: etyka wędkarska; ochrona środowiska; bezpieczeństwo nad wodą; struktury organizacyjne PZW; zagadnienia z regulaminu amatorskiego połowu ryb; techniki wędkowania.

Przez okres wakacji, w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 12:00 grupa 13 dzieci i młodzieży pod okiem 4 instruktorów wędkarstwa młodzieżowego odbywała zajęcia teoretyczne (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu)i praktyczne (Jeziórko Miejskie w Sierpcu).

Łącznie kadeci i instruktorzy spędzili ze sobą 96 godzin. Zwieńczeniem dwumiesięcznej pracy było zorganizowanie dla uczniów Sierpeckiej Szkółki profesjonalnie przygotowanych zawodów wędkarskich. W sportowej rywalizacji zmagało się 9 uczestników Szkółki z podziałem na dwie kategorie dziewczynki i chłopców. Podczas trwania zawodów startujące dzieci dopingowali rodzice, dziadkowie, siostry i bracia. Łowiono głównie płocie i karasie. Po sygnale oznaczającym zakończenie zawodów sędziowie przystąpili do ważenia uprzednio złowionych ryb i weryfikacji zajętych miejsc które przedstawiały się w następujący sposób:


Kategoria dziewczynki:
1. Szałecka Weronika

Kategoria chłopcy:
1. Kęsicki Sebastian
2. Poleszczuk Przemysław
3. Uciński Ernest

Dzięki wsparciu i hojności naszych darczyńców Zarząd Koła przygotował piknik integracyjny dla uczestników i zaproszonych gości, podczas którego wręczono puchary zwycięzcom zawodów, podziękowania sponsorom i instruktorom wędkarstwa oraz upominkowe paczki z artykułami wędkarskimi wszystkim uczestnikom Sierpeckiej Szkółki Wędkarskiej. Zarząd Koła PZW nr 120 Miejskiego Kasztelan w Sierpcu, pragnie podziękować za wsparcie i zrozumienie sprawy jaką nasze Koło czyni na rzecz rozwoju i propagowania wędkarstwa wśród młodego pokolenia. Słowa podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza Jarosława Perzyńskiego za objęcie patronatem honorowym całości programu Sierpeckiej Szkółki Wędkarskiej oraz sponsorów głównych: PPH Kasztelanka J. W. P. Mielczarek, Przewodnicząca SLD Pani Teresa Malinowska, Komendant S.S.R. Jerzy Skierski,  kolegom instruktorom: Liberski Roman, Szmejkowski Andrzej, Nagórek Robert, Kamiński Jan oraz wszystkim osobom zaangażowanym w projekt Wakacyjnej Szkółki Wędkarskiej.

01.jpg02.jpg03.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg