Święto Niepodległości uświadamia nam wszystkim, że dzień 11 listopada powinien być dniem, w którym nie tylko wspominamy trudną drogę, jaką przeszli Polacy zmierzając ku wyzwoleniu, ale i dniem radości z powodu tego, że żyjemy w wolnym kraju.

Kraju, o który walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą - swoje życie.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Poprzez udział w tej uroczystości nasi mali patrioci oddali hołd tym, którzy polegli w walce o naszą wolność. Przedszkolaki z grupy 5 i 6 latków od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia, pod kierunkiem pani Jolanty Guby, Katarzyny Jaworskiej, Ewy Lisickiej i Anny Bigorajskiej. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały pieśni i piosenki oraz tańczyły. Wszystkie przedszkolaki tego ważnego dnia wyglądały odświętnie a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i na pewno zapadnie na długo w pamięci przedszkolaków, przybyłych na uroczystość rodziców oraz zaproszonych gości w osobach: naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury - pan Marek Zdrojewski, dyrektor przedszkola- pani Marzanna Kupniewska, przewodnicząca Rady Rodziców- pani Alicja Domińska, przedstawiciele sierpeckich gazet pani Anna Matuszewska, pan Jakub Grodzicki oraz sierpeckiej kablówki.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

PB080103.JPGPB080109.JPGPB080113.JPGPB080114.JPGPB080115.JPGPB080116.JPGPB080123.JPGPB080130.JPGPB080150.JPG