Już niedługo wybierzemy Najlepszego Sportowca ZIEMI SIERPECKIEJ 2018. Organizatorem Plebiscytu jest Starosta Sierpecki oraz Burmistrz Miasta Sierpca.

Partnerzy: Wójtowie Gmin Powiatu Sierpeckiego oraz organizacje pozarządowe i kluby sportowe prowadzące działalność w zakresie sportu, obejmujące swoim zasięgiem teren powiatu sierpeckiego.

Istotą konkursu jest zwrócenie uwagi na rolę liderów w promowaniu sportu jako nośnika wartości oraz formy edukacji w środowiskach lokalnych. Idea konkursu opiera się na wskazywaniu i nagradzaniu przykładów zaangażowania konkretnych osób: sportowców, charyzmatycznych trenerów i animatorów sportu, organizatorów ciekawych przedsięwzięć.

Konkurs będzie realizowany w następujących kategoriach:

  • Sportowiec Roku Trzech zwycięzców w kat. męskiej i trzech zwycięzców w kat. żeńskiej,

  • Szkolna Drużyna Roku (do 15 go roku życia) – trzech zwycięzców,

  • Młodzieżowa Drużyna Roku (od 16-go do 20-go roku życia) szkoły ponadgimnazjalne, kluby sportowe, organizacje pozarządowe zajmujące się sportem)trzech zwycięzców,

  • Drużyna Senior 3 zwycięzców

  • Sportowiec Sprawny Inaczejjeden zwycięzca,

  • Trener Roku – organizator przewiduje III miejsca w sytuacji gdy zgłoszona liczba nominowanych będzie powyżej trzech osób. W przypadku zgłoszenia do trzech kandydatów organizator wyłoni jednego zwycięzcę, pozostali nominowani otrzymują statuetkę za udział.

  • Działacz Sportowy Roku – jeden zwycięzca,

  • Młodzieżowy Sportowiec Roku (od 6-go do 20-go roku życia) w poniżej podanych kategoriach żeńskiej i męskiej:

Najlepszy sportowiec szkół podstawowych (rocznik 2006 i młodsi): trzech zwycięzców w kat. męskiej i trzech zwycięzców w kat. żeńskiej,

– Najlepszy sportowiec kategoria wiekowa 14-16 lat (rocznik 2003-2005): trzech zwycięzców w kat. męskiej i trzech zwycięzców w kat. żeńskiej,

– Najlepszy sportowiec szkół ponadgimnazjalnych: trzech zwycięzców w kat. męskiej i trzech zwycięzców w kat. żeńskiej,

  • Ambasador Sportu – o miano Ambasadora Sportu mogą ubiegać się osoby reprezentujące kluby/organizacje z terenu powiatu sierpeckiego lub miasta Sierpc oraz osoby, które wywodzą się z powiatu sierpeckiego lub miasta Sierpc, a reprezentują kluby/organizacje z innych regionów.

O miano Sportowca Roku 2018 w wymienionych kategoriach mogą ubiegać się:

– czynni sportowcy działający w środowiskach lokalnych na terenie Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpca;
– drużyny sportowe z terenu Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpca;
– trenerzy oraz nauczyciele wychowania fizycznego szkolący kadrę sportową na terenie Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpc;
– animatorzy sportu, działacze klubów i organizacji sportowych z terenu Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpca;
– uprawiający sport przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i fundacji z terenu Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpca.

Prawo do zgłaszania kandydatów do nominacji do tytułu Sportowca Roku 2018 mają Wójtowie Gmin Powiatu Sierpeckiego, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, organizacje pozarządowe i kluby sportowe obejmujące swoim zasięgiem teren powiatu sierpeckiego oraz teren miasta Sierpca.

Wnioski należy złożyć w siedzibie Starostwa lub przesłać na adres:

Starostwo Powiatowe w Sierpcu ul. Świętokrzyska 2a 09- 200 Sierpc z dopiskiem: Konkurs na Sportowca Ziemi Sierpeckiej 2018 do dnia 19 lutego 2019 roku.

Szczegółowe zasady Plebiscytu określa regulamin:

REGULAMIN-Sportowiec-Roku-2018

Wniosek-Sportowiec Działacz Roku -2018

Wniosek-Sportowiec Trener Roku -2018

Wniosek-Sportowiec pozostałe kategorie-2018

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub pod numerem  tel. 24 275-91-04.