2 stycznia br. funkcjonariusze sierpeckiej Straży Miejskiej zareagowali na sytuację, w której kierujący pojazdem osobowym jechał pod prąd drogą jednokierunkową.

Podczas zatrzymania kierujący wraz z pasażerem podjęli próbę ucieczki, zostawiając niezabezpieczony samochód na środku drogi, który stał się realnym zagrożeniem dla innych użytkowników. Miejscy strażnicy zwrócili się do funkcjonariuszy sierpeckiej policji o pomoc. Policjanci zabezpieczyli i odholowali samochód na strzeżony parking KPP Sierpcu.  

Po zakończonych czynnościach Strażnicy Miejscy udali się na dalszy patrol, podczas którego zauważyli i ujęli dwóch podejrzanych mężczyzn. Jak się okazało były to te same osoby, które w pośpiechu uciekły z miejsca pozostawienia auta. 

Straż Miejska, po ujęciu mężczyzn w wieku 19 i 20 lat, dowiozła ich do sierpeckiej komendy celem wyjaśnienia sprawy. 

Policja ustaliła, że auto zostało skradzione w Gostyninie, a podczas przeszukania jednego z mężczyzn policjanci znaleźli przy nim niedozwolone środki. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdu oraz posiadania narkotyków. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi KPP w Sierpcu.