Z pewną tremą, ponieważ pierwszy raz w życiu Burmistrz Jarosław Perzyński wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Sierpcu Dariuszem Malanowskim poprowadzili uroczystość otwarcia tak dużej inwestycji, jaką jest zmodernizowany stadion miejski.

Na trybunach zasiedli mieszkańcy Sierpca oraz zaproszeni goście m.in. wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, eurodeputowany Jarosław Kalinowski, poseł Waldemar Olejniczak, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marlena Mazurska, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Orliński, Wiceprzewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komisji Strategii Rozwoju Regionalnego i Zagospodarowania Przestrzennego Konrad Wojnarowski, prezes Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Dariusz Kluge, ks. dziekan Tomasz Kadziński, radni miejscy siódmej i ósmej kadencji oraz dyrektorzy szkół, przedszkoli i jednostek organizacyjnych miasta, a także osoby wspierające nasze miasto.

Nowoczesny i zmodernizowany stadion był marzeniem wielu sierpczan. Czekaliśmy na to otwarcie kilkadziesiąt lat. Przez lata słyszeliśmy opinię, że piłkarze grają na kartoflisku, a dzieci po zawodach lekkoatletycznych wracają ubrudzone, bo do tej pory zamiast bieżni był żużel. Mamy nadzieję, że ten obiekt spełni Nasze oczekiwania, że będzie na miarę Miasta ze Smakiem. Decyzję o jego modernizacji podjęła Rada Miejska VII kadencji, której przewodniczącym był wtedy Jerzy Stachurski.  Zadanie, które Rada przede nami postawiła wykonaliśmy w 100%.

Fundusze na przebudowę miejskiego stadionu pochodzą z budżetu Gminy Miasta Sierpc oraz środków zewnętrznych, w wysokości ponad 2 mln zł, o które Miasto zabiegało przy wsparciu Pana Posła Waldemara Olejniczaka z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Łączny koszt budowy stadionu to ponad 11 mln zł.

Przez dwa dni sierpczanie mogli brać udział w wielu przygotowanych specjalnie na dzień otwarcia imprezach. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się Wielki Mecz Otwarcia. Reprezentacja Artystów Polskich zmierzyła się z Samorządowcami Miasta Sierpca. Kilka godzin przed wielkim starciem piłkarze RAP- u spotkali się z mieszkańcami. Można było zdobyć autografy, zrobić sobie zdjęcie i porozmawiać m.in. z Przemysławem Cypriańskim, Rafałem Mroczkiem, Jarosławem Jakimowiczem, czy Tomaszem Frankowskim. Na żadnym meczu w Sierpcu nie było jeszcze tylu widzów. Nie tylko wszystkie miejsca siedzące były zajęte. Kibice obserwowali grę nawet zza ogrodzenia. Dziękujemy publiczności, której doping niósł Naszą drużynę na murawie. Niestety pomimo starań i ofiarnej gry Drużyny Miasta, musiała ona uznać wyższość Artystów. Ulegliśmy bowiem 2:7, ale nie o wynik przecież w tym meczu chodziło, a o dobrą zabawę.

Nowy stadion jest już otwarty i mamy nadzieję, że będzie tętnił sportowym życiem. Po końcowym gwizdku Burmistrz rzucił ponowne wyzwanie artystom i zaprosił ich za rok na mecz rewanżowy!

Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy pomogli w organizacji wielkiego meczu otwarcia, a byli nimi: Carlsberg Polska i Browar Kasztelan, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „EMPEGEK” w Sierpcu Sp. z o.o., Bank BNP PARIBAS, Grupa kapitałowa HOLLYWOOD SA oraz HOLLYWOOD TEXTILE SERVICE SP. Z O.O., Bank Spółdzielczy w Starej Białej, Transport Sierpc, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sierpcu Spółka z o.o., Firma transportowa MEGA Sierpc, P.H.U. JULIUSZ, Staropolska Strzecha tradycyjne wędliny z Sierpca, ASMAR Sierpc technika grzewcza i sanitarna.

Fot. M. Gumiński