W dniach 8-9 czerwca 2019 r. odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody nocne „Karpiowy Puchar Koła Burmistrza Miasta Sierpca”.

Na zbiórce o godz. 16.30 stawiło się 18 wędkarzy z nadzieją na połów dużych karpi i amurów. Po losowaniu stanowisk, w tym pierwszy raz z JOKEREM (możliwość wyboru stanowiska), którego szczęśliwcem okazał się kolega Michał Słupecki, o godz. 18.00 rozpoczęto wędkowanie nocne, które potrwało do godz. 10.00 rano. Podczas zawodów ryby nie współpracowały do końca jak sobie wszyscy życzyliśmy głównie z powodu wysokiej temperatury, wahań ciśnienia atmosferycznego. Rano jak przystało na zawody o Puchar Burmistrza, Pan Jarosław Perzyński – Burmistrz Miasta Sierpca zaszczycił swoją obecnością uczestników zawodów nad Jeziórkami, przechodząc po stanowiskach w celu rozmowy z zawodnikami za co serdecznie dziękujemy. O godz. 10.00 po kończącym zawody gwizdku sędziego, zawodnicy spotkali się na śniadaniu, na które serwowano tradycyjnie jajecznicę na boczku ze szczypiorkiem. W imieniu Burmistrza Miasta Sierpca, który nie mógł zostać do ceremonii wręczenia nagród Prezes Koła Nr 120 Rafał Wysocki dokonał uhonorowania zwycięzców zawodów statuetkami i nagrodami. Zwycięzcą zawodów gruntowych tym razem został kolega Krzysztof Janaszkiewicz z Sierpca, który złowił 2 karpie o łącznej wadze 13,17 kg (w tym jednego rodzynka Łowiska Jeziórko Miejskie o wadze 11,72 kg.) - serdecznie gratulujemy! Drugie miejsce zajął kolega Rafał Lewandowski z Lutocina, który złowił amura o wadze 7,60 kg. Trzecie miejsce zajął kolega Tomasz Cieślak z Rypina, który złowił karpia o wadze 6,60 kg.

Zarząd Koła Nr 120 PZW Miejskie Kasztelan składa serdecznie podziękowania dla Pana Jarosława Perzyńskiego - Burmistrza Miasta Sierpca za objęcie patronatem w/w zawodów i ufundowanie pięknych statuetek karpi. Serdeczne podziękowania Zarząd Koła kieruje do kolegów Krzysztofa Janaszkiewicza  za organizację zawodów oraz Jarosława Maszerowskiego - sędziego  za ważenie ryb na bieżąco w trakcie trwania zawodów, aby w jak najlepszej formie wróciły do wody.

 

Rafał Wysocki

Prezes Koła nr 120 Miejskiego "KASZTELAN"

 

 

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg005.jpg006.jpg007.jpg008.jpg009.jpg010.jpg011.jpg012.jpg