Straż Miejska wspólnie z sierpecką Policją prowadzą akcję informacyjną dotyczącą bezpieczeństwa na drogach.

Akcja będzie trwała do 15 września i ma na celu podniesienie świadomości kierujących pojazdami silnikowymi i przypominanie im, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Z drugiej strony działania te będą zmierzały do zwrócenia uwagi rowerzystom i pieszym, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych.

Należy pamiętać, iż piesi i rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Jest to grupa najbardziej narażona na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych.

Służby apelują do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, a poza miastem o baczniejsze zwracanie uwagi na pobocza.

Upominane będą również osoby jeżdżące rowerem po chodniku, ponieważ jest to wykorzystanie chodnika w niewłaściwy sposób.

Straż Miejska oraz Policja będą zwracać uwagę także na korzystanie z telefonów podczas przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Zachowania takie obniżają bezpieczeństwo pieszego na „pasach”, rozpraszają jego koncentrację i podnoszą ryzyko wypadku.

DSC_1726.JPGDSC_1740.JPGDSC_1751.JPGDSC_1755.JPG