Carlsberg Polska rozstrzygnął konkurs grantowy InicJaTyWy.

4 organizacje zrealizują swoje projekty w sąsiedztwie Browaru Kasztelan w Sierpcu.

👉 W głosowaniu internautów wyłoniono 4 zwycięskie projekty. Ich autorzy - lokalne organizacje i instytucje z Sierpca i okolic - otrzymają granty w wysokości 10 tysięcy złotych każdy.

👉 Do tegorocznej, 7. edycji konkursu zakwalifikowanych zostało 9 organizacji pozarządowych i instytucji użyteczności publicznej z Sierpca i okolic. O wyborze zwycięskich inicjatyw zdecydowali internauci, którzy oddali w sumie 1️⃣1️⃣6️⃣8️⃣ głosów na stronie www.inicjatywy.com.pl.

👉 Granty w ramach programu InicJaTyWy 2020 otrzymują:
🔹 Zarząd Osiedla Nr 4 z projektem „Serce dla Sierpca”; dzięki niemu w mieście staną pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy będą mogli wrzucać plastikowe nakrętki dla organizacji zajmujących się potrzebującymi;
🔹 Stowarzyszenie Gramy Razem, które zakupi Defibrylator AED w szafce ochronnej i defibrylator szkoleniowy z fantomem oraz przeprowadzi szkolenia dla mieszkańców z jego obsługi i udzielania pierwszej pomocy.
🔹 Fundacja Mocni Mocą Nadziei, która w ramach projektu „Bezpieczni w Ligowie” ustawi solarne urządzenie do dezynfekcji rąk przy ośrodku zdrowia i Bibliotece Miejskiej w Ligowie;
🔹 Ludowy Klub Sportowy Sparta Mochowo, który wybuduje miejsca siedzące na obiekcie sportu i rekreacji w Mochowie;

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 🙂👏🤝

Partnerami programu są Urząd Miejski w Sierpcu oraz firma recyklingowa Interseroh.