Wakacje dobiegły końca. Z tej okazji Zarząd Osiedla nr 1 i parafia św. Benedykta zorganizowali 4 września 2011r. II Festyn Rodzinny. Celem imprezy była integracja rodzin przy wspólnej zabawie.

 

Festyn rozpoczął się Mszą świętą o godzinie 12.00, na której ks. Stanisław Zarosa SAC zaprosił wszystkich na Plac Koronacyjny przy sanktuarium „Pani Niezawodnej Nadziei”.

 

Przybyłych powitał Przewodniczący Osiedla – Tomasz Kowalski, zaprosił na: smaczną grochówkę, swojski chleb ze smalcem i ogórasem, domowe wypieki oraz do udziału w zabawie. Wśród mieszkańców osiedla obecni byli: Zastępca burmistrza Zbigniew Leszczyński, proboszcz parafii św. Benedykta ks. Stanisław Zarosa SAC, radni miejscy Krzysztof Rudowski i Adam Malinowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Grażyna Krawczyńska.

 

Dla dzieci i dorosłych przygotowano wiele atrakcji. Najmłodsi oblegali trampolinę, dużą i małą zjeżdżalnię i punkt malowania buziek – utworzony przez Stowarzyszenie MAMA w Sierpcu. Nieco starsi i ich rodzice rywalizowali w konkurencjach: wyścig trójnóg, rzut piłką lekarską, bieg z piłeczką pingpongową na łyżce, błędny rycerz, łowienie rybek, przygotowanych przez harcerzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 z opiekunem Małgorzatą Sajewską.

 

Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. Najlepszym wręczono nagrody.

 

 

Wielu z mieszkańców osiedla sprawdziło celność swojego oka strzelając z wiatrówki do tarczy. Nad ich bezpieczeństwem czuwał Jarosław Michewicz. Zadbano też o stronę edukacyjną imprezy. Młodzież z LO w Sierpcu przedstawiła zasady pierwszej pomocy. Podczas trwania festynu można było skorzystać z przejażdżki bryczką po osiedlu, a woził Krzysztof Kulasiński. Chętnych nie brakowało do końca imprezy. Śpiewał ,grał i bawił  Marek Okraszewski i osiedlowy, młodzieżowy zespół muzyczny.

 

Rozstrzygnięto też konkurs na „Najładniejszy ogród osiedla”. I miejsce zdobyli państwo Kokoszczyńscy z ul. Pułaskiego. Pozostałym uczestnikom przyznano wyróżnienia.

 

Serdecznie dziękujemy sponsorom festynu: firmie MEGA, radnym Jerzemu Stachurskiemu i Krzysztofowi Rudowskiemu, państwu Stelmańskim i Nadratowskim

 

Anna Motyka

Zarząd Osiedla nr 1