11 września 2022 r. podczas posiedzenia Kapituły Laurów Ciepłownictwa w Międzyzdrojach Sierpecka Ciepłownia otrzymała Laur Ciepłownictwa 2022 w kategorii: wiodące przedsiębiorstwo ciepłownicze – zgodnie z maksymą "Pierwszy wśród równych":
– sprzedaż ciepła poniżej 200 000 GJ.
Nagroda dla naszej Ciepłowni pokazuje, że pomimo wielu napotkanych przez nią przeszkód związanych z gwałtownym wzrostem cen produktów i usług, spółka jest dobrze i mądrze zarządzana. Zrobimy wszystko, aby ten trudny okres, który nadchodzi, udało się przetrwać z jak najmniejszymi stratami budżetowymi.
Pozostali laureaci w poszczególnych kategoriach:
– sprzedaż ciepła w granicach 200 001 – 1 000 000 GJ – Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki Nominację do nagrody w tej kategorii otrzymały również: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brodnicy, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o. w Krośnie.
– sprzedaż ciepła powyżej 1 000 001 GJ – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA Kraków
Nominacje do nagrody w tej kategorii otrzymały również: Szczecińska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Szczecinie, Veolia Energia Poznań SA w Poznaniu.
Nagrody zostały wręczone 12 września 2022 r. w trakcie Sesji Inauguracyjnej XXVI Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach.
Gratulujemy wszystkim laureatom! 
Na zdjęciu Dyrektor Ciepłowni Sierpc sp.  o.o. Rafał Wiśniewski odbierający nagrodę Laur Ciepłownictwa 2022 w kategorii: wiodące przedsiębiorstwo ciepłownicze – zgodnie z maksymą "Pierwszy wśród równych"