6 maja 2012 roku z okazji obchodów 690-lecia lokacji miasta Sierpca Burmistrz Marek Kośmider, Ognisko TKKF „Kubuś”, Stowarzyszenie „Szansa na życie” oraz Zarządy Osiedli 1 i 3 zaprosili mieszkańców Sierpca na Rodzinny Marsz Zdrowia. Przy mostku M. Konopnickiej licznie zebrali się chętni do pokonania wyznaczonej trasy wzdłuż rzeki Sierpienicy. Z trudną wyboistą drogą poradziły sobie nie tylko rodziny z dziećmi, ale też członkowie „szansy na życie”, kilkoro z nich na wózkach. Wszyscy uczestnicy, a było ich ok. 140 w doskonałym nastroju dotarli do mety. Wśród maszerujących byli radni: Kazimierz Czermiński, Wojciech Jaworowski i Wojciech  Rychter.

Nagrodzono najliczniejszą rodzinę p. Antoszków i p. Maćkiewiczów, najstarszego uczestnika- 76-letniego Janusza Lubowicza i najmłodszego 4-letnią Weronikę. Każda osoba biorąca udział w marszu otrzymała pamiątkowy medal.

Zarząd Osiedla nr 1 zadbał o dobry nastój, zapraszając p. M. Okraszewskiego i J. Karolewskiego z zespołu The Presya, aby zagrali do tańca i żołądki, dostarczając kiełbaskę z grilla, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz wodę i słodkie napoje.

Aura nie zawiodła , więc majówka się udała.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas relaksu i zapraszamy na co tygodniowe spacery z kijkami nordic walking.

 

Zarząd Osiedla nr 1

Anna Motyka