III FESTYN RODZINNY

            Koniec maja to doskonały czas na majówki i pikniki. Zarząd Osiedla nr 1, Parafia św. Benedykta i Stowarzyszenie „MAMA” 27.05.2012r. zorganizowali  III Festyn Rodzinny na Placu Koronacyjnym przy Sanktuarium NMP w Sierpcu.

Festyn rozpoczął się mszą św. w intencji rodzin. Po pięknym kazaniu wygłoszonym przez ks. Piotra, każda mama z okazji wczorajszego święta otrzymała czerwoną różyczkę. Ten ujmujący gest księży, wzruszył obdarowane mamy, które poczuły się wyróżnione i dumne ze swojego macierzyństwa.

            Następnie, klasy przedszkolne ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod kierunkiem p. M. Sajewskiej i p. G. Frydrychowicz dały krótkie przedstawienie dla mam. Po błogosławieństwie rodzin zaproszono wszystkich na  Plac Koronacyjny, gdzie czekało już dmuchane miasteczko, a w nim: duża zjeżdżalnia, zamek do skakania i bramka do piłki nożnej. Obok stała estrada z DJ’em Bartoszem Dąbrowskim i stoły zastawione domowymi wypiekami, chlebem ze smalcem i ogórkiem. W powietrzu unosił się zapach kiełbaski i kaszanki z grilla, która smakowała szczególnie, gdyż nadeszła pora obiadu. Dzieci szybko wypatrzyły maszynę do waty cukrowej, którą tym razem kręcił ks. Proboszcz na zmianę z ks. Grzegorzem. W kolejce za tym przysmakiem ustawiali się nie tylko dzieci, ale i dorośli.

            Panie ze Stowarzyszenia „MAMA” różnokolorowo zdobiły buzie dziecięce i organizowały konkursy: slalom z jajkiem, rodzinny wyścig na nartach po trawie i przejście pod tyczką. Rodzice ze swymi pociechami,  nie zważając na zabrudzenie ubrań trawą,  walczyli o zwycięstwo. Nieco starsze dzieci brały udział w konkursach przygotowanych przez panią M. Sajewską. Były to: skok w dal, rzut sersem i rybki. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

 

            Ogromną popularnością cieszyła się Myszka Miki rozdająca słodycze. Każdy chciał mieć  z nią zdjęcie. W międzyczasie swoje umiejętności taneczne zaprezentowała grupa ośmiolatek - „Brylanciki” oraz „Marzoretki”- grupa taneczna przy młodzieżowej orkiestrze dętej w Sierpcu.

            DJ – Bartosz dbał o  dobrą muzykę przez cały czas trwania festynu. Nad całością czuwał Zarząd Osiedla z pomocą wielu osób nie zrzeszonych, którym serdecznie dziękujemy.

            Przeprowadzona wśród obecnych sonda wykazała, że wszyscy świetnie się bawili, a poczęstunek był pyszny.

            Około 17.00 festyn dobiegł końca. Wielu z jego uczestników udało się do Kościoła na Gawędę Poetycką w wykonaniu młodzieży z Rościszewa i Leonium.

            Dziękujemy sponsorom : OSM w Sierpcu, firmom: MEGA, MELBUD, HYDROTOP, Auto-serwisowi PIT-STOP, radnym: J. Stachurskiemu, K. Rudowskiemu, A. Malinowskiemu, Stacji Paliw H. Góralski, Zakładowi Obróbki Metali A. Włoczewskiemu, Hurtowni ASMAR, Masarni p.Motylewskim, Wytwórni Smalcu p. Stelmańskim oraz p. Nadratowskiemu ze Staropolskiej Strzechy.

 

                                                                                                          Zarząd Osiedla nr 1

                                                                                                          Anna Motyka

 

 

img_4261.jpgimg_4284.jpgimg_4286.jpgimg_4298.jpgimg_4299.jpg