W Białasach na terenie Zajazdu Kasztelan 29.09.2012 r.. obył się „Piknik dla Seniorów” z Osiedla nr 1. Około godziny 15.00 wynajęty przez Zarząd Osiedla autokar, przywiózł grupę

osób, którzy chcieli spędzić jedno popołudnie inaczej niż zwykle.

Przewodniczący T. Kowalski w imieniu całego Zarządu powitał przybyłych wzorem Karola Strasburgera dowcipem i życzył smacznego, gdyż na stoły stawiano już obiad. Polski schabowy i rosół z kury zaspokoiły pierwszy głód zebranych. Organizatorzy we własnym zakresie zadbali o przekąski oraz kawę, herbatę i ciasto. Po chwilowym nawiązaniu znajomości z siedzącym obok sąsiadem zaproszono wszystkich do zabawy w rytm muzyki z lat osiemdziesiątych. „Młodzież urodzona wcześniej” chętnie ruszyła do tańca. Bawiono się w kółeczku, w parach, grupami i wszyscy razem. Osoby, które z różnych względów nie tańczyły, a było ich niewiele, też nie narzekały. Członkowie Zarządu starali się dotrzymywać im towarzystwa. Dla uczestników, piknik był doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości, a także do lepszego poznania sąsiadów.

 

Do godziny 21.00” na parkiecie” wciąż było tłoczno. Dobry humor, który obowiązkowo należało zabrać ze sobą, nie zawiódł do końca. Pomimo wyczerpania i zmęczenia niechętnie zbierano się do powrotu. Niestety, czas naglił, autokar czekał i trzeba było wracać.

Mieszkańcy Osiedla nr 1, którzy wkroczyli w tzw. „trzeci wiek”sugerowali, że chętnie spotkaliby się częściej na podobnych imprezach, nawet za niewielką opłatą.

Serdeczne podziękowania składali na ręce Zarządu, my przekazujemy je dalej- Naszym Sponsorom.

 

 

IMG_2890.JPGIMG_2892.JPGIMG_2907.JPGIMG_2965.JPGIMG_3020.JPG