Dnia 24.01.2013 roku Zarząd Osiedla nr 1 i Parafia św. Benedykta zorganizowali bal karnawałowy dla dzieci.

Członkowie Zarządu już o 16.00 zebrali się w Gościńcu „Marysieńka” z tacami pełnymi słodkości dla naszych milusińskich. Zastawili„szwedzki” stół: pączkami, faworkami i innymi domowymi wypiekami, oraz owocami, cukierkami, napojami i kanapkami. Nowością na stole były naleśniki nadziewane masą serową oraz owocami.

O godz.17.00 sala wypełniła się dziećmi i ich opiekunami. Zespół muzyczny TAKT zachęcał do zabawy, którą rozpoczął ks. Proboszcz Stanisław Zarosa SAC.

Po pierwszych tańcach Przewodniczący Osiedla Tomasz Kowalski powitał zebranych, zaprosił na poczęstunek i do wspólnej zabawy.

Szybko ze stołów znikały słodkości, ale organizatorzy zadbali, aby ich nie zabrakło. Naleśniki pieczono na bieżąco. Nieco później pojawił się przysmak nie tylko najmłodszych – wata cukrowa, którą kręcił ks. Proboszcz na zmianę z członkami Zarządu.

 

Imprezę uświetnił swoim występem zespół MAŻONETKI pod opieką p. Justyny Adamskiej. Dziewczęta dały pokaz swych umiejętności tanecznych. Zostały nagrodzone brawami. Potem bawiły się wspólnie z dziećmi, które chętnie naśladowały w tańcu ich kroki i ruchy. Duże zainteresowanie budził też klaun, który rozśmieszał swoim wyglądem każdego, nawet największego „smutasa”.

Około godz. 19.00 na salę wkroczył Mikołaj z workiem prezentów i każdego malucha obdarował upominkiem. Chętni mogli też zrobić sobie zdjęcie na kolanach Mikołaja.

Do końca balu mali tancerze nie schodzili z parkietu, a muzyka nie zwalniała tempa.

Zarząd Osiedla nr 1 dziękuje sponsorom: Jerzemu Stachurskiemu, Krzysztofowi Rudowskiemu oraz p. Marii Długokęckiej za pomoc w zorganizowaniu choinki.

 

Sekretarz Zarządu Osiedla nr 1                       
Anna Motyka                                     

 

IMG_6757.jpgIMG_6794.jpgIMG_6837.jpgIMG_6848.jpgIMG_6984.jpgIMG_6992.jpgIMG_7025.jpgIMG_7060.jpg