W dniu 07.02.2013 na godzinę 10:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 stawiło się ponad 30 dzieci na feryjny turniej badmintona organizowany przez TKKF „Kubuś”, Szkołę Podstawową nr3 i Zarząd Osiedla nr1.

Rywalizację sportową zaczęły najmłodsze dzieci, które zaczynają przygodę z badmintonem. Rywalizowały w kategorii klas I-III. Po nich na parkiet wyszli zawodnicy nieco starsi z klas IV-VI, a na koniec młodzież szkół ponadpodstawowych. Z przyjemnością można było popatrzeć jak dzieciom i młodzieży gra w badmintona poza rywalizacją przynosi radość i dobrą zabawę. Dla zwycięzców były medale i dyplomy.

 

Na godzinę 19:00 przybyła grupa w ilości 22 osób, aby rywalizować w pierwszym turnieju par mieszanych.

Aby rywalizacja była ciekawsza pary były dobierane na zasadzie losowania, tak więc na parkiecie zawodnicy w parach grali ze sobą po raz pierwszy. W losowaniu par, los skojarzył w jednej parze, najlepszych badmintonistów 2012 roku Anię i Tomka, a w tym przypadku nie trudno było wskazać faworytów turnieju i tak też się stało. Ania i Tomek wygrali wszystkie spotkania wygrali cały turniej.

Trzy najlepsze pary zostały nagrodzone pucharami a wspomnienia z turnieju pozostaną na długo w pamięci wszystkich.

 

Przewodniczący Zarządu Osiedla              

Tomasz Kowalsk                              

 

DSC07046.JPGDSC07077.JPGDSC07124.JPGDSC07167.JPG