Już po raz piąty Zarząd Osiedla nr 1, parafia św. Benedykta przy współpracy Stowarzyszenia "MAMA" zorganizowali Festyn Rodzinny z okazji  Dnia Matki i Dnia Dziecka. W tym roku, festyn ze względu na pogodę, odbył się na raty. 26 maja w kościele po każdej mszy św. wszystkie mamy, zostały uhonorowane czerwoną różą przez księdza proboszcza i pozostałych księży za ich nieoceniony wkład, w macierzyństwo, tworzenie ogniska domowego i wychowanie dzieci w rodzinie.

Ze względu na pogodę, druga część odbyła się na Placu Koronacyjnym 1 czerwca. Tym razem zarówno pogoda jak i uczestnicy festynu w liczbie około czterystu osób dopisali.

Na wszystkich uczestników festynu został przygotowany grill z kiełbaskami i kaszanką, stół szwedzki na którym był chleb ze smalcem i ogórkiem, pieczone ciasta, cukierki i napoje oraz pyszne naleśniki z dodatkami. Jak zwykle pomimo ustawienia dwóch maszyn z watą cukrową aby ją skosztować trzeba było postać w kolejce.

Do spalenia kalorii po posiłkach została ustawiona dmuchana zjeżdżalnia i zamek do skakania. Dla ciekawych co kryje się w środku i jak działa,  Państwowa Straż Pożarna udostępniła dwa pojazdy strażackie, a wiele osób miało okazję przymierzyć stroje strażackie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

 

Panie ze Stowarzyszenia MAMA zadbały o zdobienie dziecięcych buzi oraz wykonywały z balonów najróżniejsze wzory kwiatów i figur.

Dużo emocji wzbudził turniej piłkarski przy stole z piłkarzykami. Przy dużym zainteresowaniu kibiców zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że dwa pierwsze miejsca zdobyły duety żeńskie.

Przez cały czas pobyt wszystkim umilała muzyka przygotowana przez osiedlowego DJ Tomka, a w międzyczasie ze swoim układem tanecznym, występowała grupa "Marzoretki " prowadzona przez Panią Justynę Adamską.

Do godziny 17:30 wszystkim dopisywał apetyt i humor i dobra zabawa - co było widać po zadowolonych i radosnych twarzach dzieci i dorosłych.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i prowadzenie festynu, a w sposób szczególny Państwu Motylewskim za znakomite wędliny na grilla oraz Panu Łukaszowi Stelmańskiemu za chleb, smalec i ogórki, które jak zawsze smakowały znakomicie oraz Państwowej Straży Pożarnej z Sierpca.

 

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1

   Tomasz Kowalski           

 

 

003.JPG124.JPG158.JPG180.JPG188.JPG217.JPG237.JPG