VI  FESTYN  RODZINNY NA OSIEDLU Nr 1

1 września 2013 roku mieszkańcy osiedla nr 1 już po raz szósty zostali zaproszeni na festyn zorganizowany przez Zarząd Osiedla nr 1, Parafię św. Benedykta i Stowarzyszenie MAMA.

Tym razem całą imprezę zorganizowano na wzgórzu Loret przy Kościele NMP w Sierpcu, a nie jak do tej pory, na Placu Koronacyjnym. Obawy organizatorów o brak miejsca okazały się płonne.

 

Ustawiono szwedzki stół, na nim: ciastka, cukierki, napoje, dwie naleśnikarki i pyszną zupę grochową, która smakowała tym bardziej, że na dworze zrobiło się nieco chłodniej. W pobliżu stała maszyna z watą cukrową, którą kręcił pan Czesiu. Oblegały ją szczególnie dzieci, ale nie tylko. Jak zwykle największym powodzeniem cieszyły się naleśniki, za którymi kolejka nie malała do końca festynu. Na te smakowite placki zużyto 12,5 litra ciasta.

 

Dla najmłodszych naszych pociech, na placu przed plebanią, „wyrosła” duża dmuchana zjeżdżalnia i zamek do skakania. Maluchy wspinały się do góry i zjeżdżały w dół rywalizując kto prędzej i więcej razy zjedzie. Aby trochę odpocząć, biegły do pań ze stowarzyszenia MAMA , które malowały im buzki i obdarowywały figurkami zwierząt i kwiatów z kolorowych balonów. Dla nieco starszych dzieci wraz z ich rodzicami przygotowano kilka konkursów, które prowadzili Marek Kamiński i Zdzisław Motyka: strzał piłką do bramki, rzut piłeczką do kosza – konkurencja z pozoru łatwa przysparzała sporo trudności i rzut lotką do tarczy. Dorośli i młodzież sprawdzała celność swojego oka, strzelając z wiatrówki na stanowisku ustawionym przez Jarosława Michewicza.  Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez radnego Jerzego Stachurskiego. Bezkonkurencyjna okazała się rodzina państwa Kwiecień, która zdobyła najwięcej punktów niemal we wszystkich grach. Dużą atrakcją był quad  udostępniony przez państwa Jolantę i Marka Koziorowskich.  Chętni, a było ich sporo, mogli sami prowadzić pojazd, mieli z tego ogromną satysfakcję. Osiedlowy DJ - Tomek zadbał o muzykę w czasie festynu. Nad całością czuwał Zarząd Osiedla nr 1 z przewodniczącym Tomaszem Kowalskim na czele.

O godzinie 16:00 rozpoczął się pokaz ratownictwa medycznego, który przedstawiła Drużyna WOPR nr1 działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Borkowie Kościelnym. Każdy mógł spróbować swych sił, udzielając pierwszej pomocy na fantomie, pod okiem doświadczonego ratownika.

 

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom osiedla za przybycie, udział w imprezie i dobrą zabawę. Dzieciom zaś, za uśmiechnięte, radosne buzie.

 

Zarząd Osiedla nr 1

Anna Motyka

 

013.JPG032.JPG037.JPG093.JPG164a.JPG194.JPG