W sobotę 20 lipca 2013 roku Zarząd Osiedla nr 1 przyłączył się do organizacji wakacyjnego biegu wzdłuż Sierpienicy.  Na łące przy mostku M. Konopnickiej ustawiono dużą niebieską bramę startową ufundowaną przez Burmistrza Miasta Sierpc.

Biegano w różnych kategoriach: przedszkolaki na 100 m, szkoły podstawowe i gimnazjalne na 900 m. Nie zabrakło też zawodników „sprawnych inaczej”, którzy samodzielnie lub z pomocą wolontariuszy docierali na metę, zadowoleni z pokonania dystansu. W biegu głównym startowało około czterdziestu zawodników, którzy pokonali 5 km z dwoma stromymi podbiegami. Najlepszym zajęło to niewiele ponad 16 minut, a ostatni zawodnicy dotarli na metę w ciągu pół godziny.

Zmęczeni, ale zadowoleni biegacze, po chwilowym odpoczynku częstowali się napojami i zupą grochową, którą ugotowały panie z Rady Parafialnej, a podawały panie z Osiedla nr 1. Wielu uczestników prosiło o drugą porcję, wnioskujemy więc, że grochówka była bardzo smaczna. Zwycięzców obdarowano cennymi nagrodami, których fundatorami byli burmistrz miasta i firma MEGA

Zarząd Osiedla nr 1

Anna Motyka