W dniu 10.07.2013 o godz. 19:00 odbyło się otwarcie i oddanie do użytku boiska do piłki nożnej i siatkowej na osiedlu przy ul. Powstańców. W otwarciu z zaproszonych gości udział wzięli: Burmistrz Miasta Marek Kośmider, Zastępca Zbigniew Leszczyński oraz radni Jerzy Stachurski i Krzysztof Rudowski. Po przywitaniu gości, w krótkim przemówieniu Przewodniczący Osiedla podkreślił, że ta inicjatywa była w zamyśle Zarządu Osiedla od samego początku, lecz na terenie osiedla nie ma terenów miejskich, które można byłoby przeznaczyć na boiska i dlatego  dopiero teraz, dzięki Panu Darkowi Jackowskiemu, który użyczył własnego terenu, mogło to boisko powstać, co również podkreślił w przemówieniu Zastępca Burmistrza Zbigniew Leszczyński. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali Burmistrz Miasta, Przewodniczący Osiedla i przedstawiciele młodzieży a poświęcenia dokonał ks. Marcin. I w ten sposób ziściły się plany i nadzieje Zarządu Osiedla oraz wszystkich mieszkańców zarówno tych najmłodszych jak też i starszych, którzy o takim boisku marzyli. Na zakończenie Burmistrz M. Kośmider przekazał młodzieży dwie piłki, a radni J. Stachurski i K. Rudowski po pięć piłek za co w imieniu mieszkańców podziękował Przewodniczący Osiedla.

 

Na inaugurację odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy dorosłymi i młodzieżą. Pierwszą historyczną bramkę w meczu strzelił radny J. Stachurski po dokładnym podaniu również radnego K. Rudowskiego a cały mecz wygrali dorośli 2:0 udzielając tym samym lekcji gry młodzieży. Na boisku do piłki siatkowej został rozegrany rekreacyjnie mecz siatkówki. Dla wszystkich uczestników został przygotowany grill i ognisko z kiełbaskami, napoje i gorąca herbata. Znaczna część mieszkańców bawiła się aż do późnego wieczora co świadczy o tym, że to boisko nie tylko będzie służyło do gry i rekreacji ale stanie się też miejscem spotkań i integracji  mieszkańców.

Zarząd Osiedla pragnie podziękować w sposób szczególny Panu Gracjanowi Frąckiewiczowi za przekazanie bramek do piłki nożnej, jak też Grzegorzowi Jankowskiemu, Bogdanowi Włoczewskiemu, Jarosławowi Jakóbiak, Markowi Koziorowskiemu, Tadeuszowi Zielińskiemu i Mariuszowi Urbańskiemu za pomoc we wszystkich pracach związanych z powstaniem boiska.

    I na koniec o nawierzchni można by rzec - póki co są wakacje i na razie jest klepisko ale na wiosnę będzie prawdziwe boisko.

 

Przewodniczący Zarządu Osiedla                      

 

Tomasz Kowalski    

1022.jpgdsc_9195.jpgdsc_9200.jpgdsc_9202.jpgdsc_9210.jpgdsc_9215.jpgdsc_9218.jpgdsc_9249.jpgdsc_9253.jpg