Dzień 14 października upłynął Burmistrzowi Miasta Sierpca pod znakiem odwiedzin w miejskich przedszkolach i szkołach. Jarosław Perzyński w obecności swojego Zastępcy Piotra Nowakowskiego oraz Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury – Marka Z. Zdrojewskiego uhonorował sześcioro nauczycieli oraz dyrektora z jednostek oświatowych prowadzonych przez gminę Miasto Sierpc prestiżową Nagrodą Burmistrza.

Osiemdziesiąt jeden lat temu, 17 września 1939 roku, Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę.

W sobotę 5 września 2020 r. odbyła się 9. edycja Narodowego Czytania. Jak co roku do akcji włączyło się wiele miast, miasteczek i wsi w Polsce i na świecie.

1 września, w dzień 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej, Burmistrz Jarosław Perzyński, Zastępca Burmistrza Piotr Nowakowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Sierpca Dariuszem Malanowskim złożyli kwiaty oraz zapalili znicze w miejscach pamięci narodowej na terenie miasta Sierpca.

Miejski Żłobek w Sierpcu świętował swoje pierwsze urodziny oraz żegnał odchodzących do przedszkola absolwentów.

Przegląd Kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich "Sierpecki Smak" za nami!

25  czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020 klas ósmych w Szkołach Podstawowych nr 2 i 3.

 W odmiennej, ze zrozumiałych względów, niż w latach ubiegłych konwencji 23 czerwca br. w sali teatralnej Centrum Kultury i Sztuki zostali uhonorowani najbardziej utalentowani uczniowie sierpeckich szkół podstawowych.

Podczas kameralnej uroczystości zorganizowanej 23 czerwca 2020r. w sali teatralnej Centrum Kultury i Sztuki nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników IX Konkursu Plastycznego „Narysuję, namaluję … najbardziej niezwykły zakątek Sierpca” oraz XI Konkursu Fotograficznego „Sierpc w moim obiektywie” –  „Śladem budowli użyteczności publicznej w Sierpcu”.

W poniedziałek 2 grudnia, w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się wernisaż wystawy „Sierpc w epoce pary”.