20 kwietnia oddaj krew w Sierpcu!

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób - 89 członków delegacji do Katynia i 7 osób załogi.

Razem świętujmy Światowy Dzień Ziemi!

16 lat temu, 2 kwietnia 2005 zmarł papież Jan Paweł II.

Burmistrz Miasta Sierpca zaprasza do udziału w kolejnym projekcie realizowanym przez Gminę w zakresie eliminacji niskich źródeł emisji poprzez wsparcie finansowe osób ubogich energetycznie.

Zachęcamy uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pn. "Jestem z Mazowsza - to powód do dumy".

Miło nam poinformować, że Carlsberg Polska po raz kolejny organizuje Program Grantowy InicJaTyWy, w którym organizacje pozarządowe i instytucje użyteczności publicznej, m.in. z powiatu sierpeckiego mogą, otrzymać granty o łącznej wartości 50 tys. zł.  Wnioski można składać do 23 kwietnia br. przez formularz na stronie internetowej www.inicjatywy.com.pl   

 Aby zachęcić uczniów do prawidłowego dbania o środowisko, Zarząd Osiedla nr 4 we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2, zorganizowali konkurs ekologiczny pn. „Segregujemy odpady”. Test wiedzy skierowany był do uczniów klas III uczęszczających do SP nr 2 i dotyczył zasad prawidłowej segregacji odpadów.

Zainicjowałem spotkanie on – line w sprawie wznowienia połączeń kolejowych i renowacji trakcji kolejowej na linii Płock – Sierpc – Toruń.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”!

10 lutego,  w Rypinie, Burmistrz Jarosław Perzyński uczestniczył w spotkaniu z Burmistrzem Rypina Panem Pawłem Grzybowskim oraz Burmistrzem Brodnicy Panem Jarosławem Radaczem dotyczącym przywrócenia połączeń kolejowych w Naszych Miastach.

Zostało podpisane porozumienie, w którym jednomyślnie zadeklarowano gotowość podjęcia wspólnych kroków dążących do przywrócenia połączeń Linii Kolejowej nr 33. Połączenia zostały zawieszone wraz z początkiem pandemii COVID-19 w marcu 2020 roku, a łączyły ważne strategicznie węzły pasażerskie - toruński i sierpecki.

Podpisana wspólna deklaracja włodarzy miast to większa szansa na reaktywację ruchu pasażerskiego i co za tym idzie na dalszy dynamiczny rozwój Brodnicy, Rypina i Sierpca.

O kolejnych działaniach będziemy informować Państwa na bieżąco.

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg005.jpg006.jpg
  

11 lutego do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego zostało dostarczone stanowisko samorządowców miast, gmin i powiatów leżących na trasie pasażerskiego połączenia kolejowego na trasie Toruń – Lubicz – Obrowo – Czernikowo – Lipno – Skępe – Czermno – Sierpc – Płock.

26 stycznia Burmistrz Miasta Sierpca miał przyjemność gościć harcerzy z Hufca ZHP Sierpc.

Serdeczne gratulacje dla sierpczanina st. bryg. dr. inż. Mariusza Feltynowskiego, który został powołany na stanowisko Rektora-Komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie! 

Z inicjatywy Burmistrza Jarosława Perzyńskiego, w dniu 15 stycznia odbyło się spotkanie  z Panem Markiem Nicewiczem Wójtem Gminy Lubicz.

Miasto zdecydowało się na współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem odnośnie ustawienia na terenie Sierpca 11 szt. nowych pojemników na odzież.

W mieście pojawiły się pojemniki w kształcie serca, do których Mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane na rzecz organizacji zajmujących się potrzebującymi.

25-letni mieszkaniec Sierpca, uległ poważnemu wypadkowi, w którym doznał poważnych obrażeń - uraz rdzenia kręgowego, tetraplegia. Pilnie potrzebna jest rehabilitacja, która pomoże wrócić Andrzejowi do samodzielności.  Niestety, potrzebne są na to ogromne środki - ponad 130 tys. zł. Czas w tym przypadku jest na wagę złota.

Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD, a także zużyte świetlówki i LEDy.

W dniu 13 listopada br., z inicjatywy Zarządu Osiedla nr 7 w Sierpcu, na ręce Pani Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu Anny Ostrowskiej, Burmistrz  Jarosław Perzyński wraz z przedstawicielami Zarządu Osiedla przekazali 24 torebki z upominkami dla przedszkolaków z okazji „Pasowania na przedszkolaka”, które ma odbyć się pod koniec miesiąca.

29 października, na ścianie budynku Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu został zamontowany przenośny defibrylator AED.

AED to przenośne, skomputeryzowane urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia. Aparat może przywrócić poprawny rytm pracy serca u pacjenta z nagłym zatrzymaniem krążenia. Po rozpoznaniu rytmu do defibrylacji AED udziela elektrycznego wstrząsu defibrylacyjnego o odpowiednim poziomie energii.

 

Urządzenie zostało zakupione w ramach programu grantowego „Inicjatywy” prowadzonego przez Carlsberg Polska. Bardzo serdecznie dziękujemy marce Carlsberg oraz pomysłodawcom tego przedsięwzięcia.

DSC_6511.JPGDSC_6514.JPGDSC_6515.JPGDSC_6521.JPGDSC_6528.JPG

Dobro natury leży nam na sercu,  dlatego wraz z Kasztelanem „Pieczą Otaczamy” środowisko!

Tworzymy nową, miejską tradycję!

16 października br., na rzecz Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Podstawowej Nr 3 przekazano 54 laptopy.

13 października Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński uczestniczył w konferencji z przedstawicielami Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spotkanie odbyło się w formie online, podczas którego Burmistrz zaprezentował potencjał inwestycyjny Sierpca.

1 października br. na terenie sierpeckiej Ciepłowni odbyła się konferencja prasowa dot. startu naboru wniosków do programu „Ciepłownictwo powiatowe” w której udział wzięli: Michał Kurtyka – Minister Klimatu, Jacek Ozdoba – Wiceminister Klimatu, Artur Michalski wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik wystawił na charytatywną licytację stół do gry w teqballa.

21 sierpnia 2020r., działając w imieniu samorządu miejskiego Burmistrz Miasta Sierpca – Jarosław Perzyński w obecności swojego zastępcy – Piotra Nowakowskiego oraz Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury – Marka Z. Zdrojewskiego dokonał wręczenia Ewie Mirosławie Krydzińskiej aktu przedłużenia powierzenia pełnienia obowiązków stanowiska Dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 1 Słoneczna Jedyneczka w Sierpcu.

W dniu 20 sierpnia br. odbyło się spotkanie z jednym z Partnerów projektu pn.: „Sierpc 2.0 – Rozwiązania EcoSmart z zakresu zarządzania miastem”, współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżetu państwa, w ramach konkursu pt. „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”. Priorytet 3 Potencjał beneficjentów funduszy europejskich, Działanie 3.1 Skuteczni beneficjenci.

18 sierpnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu odbyła się kilkugodzinna narada Wydziału Oświaty i Kultury z dyrektorami miejskich szkół i przedszkoli poświęcona organizacji nowego roku szkolnego.

13 sierpnia br. p. Agnieszka Tomaszewska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej zatrudniony w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Armii Krajowej otrzymała z rąk Burmistrza Jarosława Perzyńskiego akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Burmistrz Jarosław Perzyński wspólnie z  Zastępcą Piotrem Nowakowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Dariuszem Malanowskim oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Przemysławem Burzyńskim złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oddając tym samym hołd wszystkim biorącym udział w Cudzie nad Wisłą.

W tym roku mija 76 lat od bohaterskiego zrywu powstańczego w okupowanej Warszawie. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za Naszą Polskę i bądźmy z Nich dumni. Przez 63 dni walczyli o Nasz kraj i Naszą przeszłość.

Dziś dzięki wsparciu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, staraniom Rady Miejskiej Sierpca przy szczególnym zaangażowaniu Piotr Rzeszotarski - Radny Rady Miejskiej Sierpca, otrzymaliśmy dla sierpeckiego szpitala 4 kardiomonitory ze stacją monitorującą o wartości 180 000 zł od Urzędu Województwa Mazowieckiego. 🤝

Szanowni Mieszkańcy,
Wczoraj, podczas XXXII Sesji Rady Miejskiej Sierpca Burmistrz Jarosław Perzyński uzyskał od Radnych wotum zaufania i absolutorium.

W dniu 3 lipca w płockiej Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Burmistrz Jarosław Perzyński wspólnie z Panią Skarbnik Katarzyną Joniak podpisali umowę na realizację projektu pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego.” 

Miasto otrzymało 90 tysięcy złotych na modernizację boiska wielofunkcyjnego przy szkole Podstawowej Nr 3 w Sierpcu. ⚽️🏐🤾‍♀🤾‍♂🏀⛹️‍♂️⛹️‍♀️🎾🏸

16 czerwca Burmistrz Miasta Sierpca wspólnie z Panią Beatą Ptaszyńską–Jedynak Dyrektor ds. Korporacyjnych Carlsberg Polska wręczyli czeki w kwocie 10 000 złotych na realizację przedsięwzięć w ramach programu grantowego InicJaTyWy.

Na dzień przed Egzaminem Ósmoklasisty, Burmistrz Miasta Sierpca wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Oświaty i Kultury Markiem Zdrojewskim przekazali na ręce Dyrektorów Szkół Podstawowych maseczki i długopisy dla ósmoklasistów oraz dla nauczycieli. 

Burmistrz Jarosław Perzyński wspólnie z Przemysławem Burzyńskim Przewodniczącym Rady Powiatu Sierpeckiego wręczył na ręce dyrektorów szkół średnich maseczki oraz długopisy dla uczniów zdających w tym roku maturę. 🎓🎓🎓

Carlsberg Polska rozstrzygnął konkurs grantowy InicJaTyWy.

Ostatnie 30 lat to szereg zmian, które zaszły w naszym mieście.

W związku z otwarciem przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przez cały tydzień zabezpieczaliśmy środki ochrony oraz przygotowywaliśmy jednostki pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym sierpczanom oraz pracownikom placówek.  

30 kwietnia w Żurominie, firma Wipasz S.A. oraz organizatorzy akcji "Maseczki dla Polski "przekazali Miastu Sierpc kilkanaście tysięcy maseczek wielorazowego użytku. 

Garść dobrych informacji!

Od 17 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, dlatego też Straż Miejska wspólnie z członkiniami miejskiego Klubu Senior +, wręczała maseczki sierpczanom.

Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że Kasztelan. Browar Sierpc/ Carlsberg Polska przekazał kwotę 100tys. zł. na rzecz sierpeckiego szpitala!

Jakiś czas temu została ogłoszona zbiórka na rzecz wsparcia szpitala w Sierpcu i w Płocku.

Dzisiaj, 7 kwietnia, zostały przekazane środki ochrony osobistej w postaci 200szt rękawiczek oraz 200szt maseczek z przeznaczeniem dla Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie.

W dniach 23 i 24 marca na terenie Sierpca odbywała się dystrybucja żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa FEAD 2014-2020.

Po zbiórce dla szpitali postanowiliśmy wesprzeć sierpeckie służby mundurowe.