28 maja 2017r. w niedzielne, słoneczne popołudnie miłośnicy aktywnego wypoczynku spotkali się przed Centrum Kultury i Sztuki,   by wziąć udział w konkursie  „EKO-JAZDA NA BYLE CZYM- konkurs na stworzenie pojazdu z materiałów ekologicznych, surowców wtórnych lub materiałów z odzysku, napędzanego siłą mięśni”.  W konkursie wzięły udział szkoły, przedstawiciele osiedli, stowarzyszeń oraz osoby indywidualne.

 

 

 

REGULAMIN KONKURSU

 

KARTA ZGŁOSZENIA

 

 

 

 

  1. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie stroju (damskiego, męskiego, młodzieżowego itp.) wykonanego z materiałów ekologicznych (np. papier), odpadów przeznaczonych do recyklingu, surowców wtórnych ( zużyte opakowania, kartony po napojach, butelki PET, puszki, torby foliowe, zakrętki itp.)
  2. Tematem przewodnim konkursu jest świat bajek, filmu i popkultury. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przygotowania prezentacji słownej do wykonanego stroju, którą reprezentant szkoły przedstawi podczas pokazu.

Uczestnicy

1.            Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sierpeckiego.

2.            Udział uczniów w konkursie wyłącznie za zgodą dyrektora szkoły.

3.            Każda ze szkół może zgłosić maksymalnie 10 uczestników.

5.            Konkurs będzie przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych (indywidualnie):

           1. Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe

              1.1) klasy I-III-  max. 10 osób

              1.2) klasy IV-VI- max. 10 osób

          2. Kategoria wiekowa: szkoły gimnazjalne- max. 10 osób

          3. Kategoria wiekowa: szkoły ponadgimnazjalne- max. 10 osób

Dzieci z oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych nie mogą być zgłaszane do konkursu, ze względu na specyfikację utworzonych kategorii.

Więcej szczegółów w regulaminie.

 

REGULAMIN KONKURSU „ECO-MODA”-Konkurs na wykonanie stroju z materiałów ekologicznych,  surowców wtórnych.

 

KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA

 

 

W sobotę 25 czerwca br. Jarosław Perzyński -Burmistrz Miasta Sierpc oraz Jarosław Żmijewski- Dyrektor  Centrum Kultury i Sztuki zaprosili mieszkańców z całego powiatu do wspólnej zabawy podczas „Magicznej Nocy Świętojańskiej”.  Impreza rozpoczęła się warsztatami plastycznymi  w foyer Centrum Kultury i Sztuki, podczas których  każdy mógł nauczyć się tworzyć kwiaty paproci z bibuły oraz nabyć umiejętności wyplatania wianków. Główne punkty programu odbywały się  na scenie plenerowej przy sierpeckich Jeziórkach. Dwugodzinny program artystyczny zapewniły grupy teatralne i taneczne działające przy Centrum Kultury i Sztuki oraz artyści z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Imprezę uświetnił także koncert sierpeckiej Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej.  

Punktem kulminacyjnym imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na „Eko-Wianek Świętojański” zorganizowanego przez Gminę Miasto Sierpc. Konkurs polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu wianka ze świeżego materiału roślinnego. Wymogiem konkursowym było ,aby każdy wianek został stworzony z eko-materiałów: kwiatów, liści gałązek czy ziół. Wszyscy uczestnicy mogli zgłaszać swoje prace konkursowe do godziny 18:00, po czym czteroosobowa komisja w składzie: Marek Z. Zdrojewski- Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji, Janina Guzowska- studentka UTW, Bożena Ilska- kierownik artystyczny CKiSz, Katarzyna Przybyłowska- plastyk, miała czas na dokonanie oceny „Eko-Wianków” oraz wybranie najpiękniejszych prac.

Jury po dogłębnych analizach wybrało zwycięzców w 9 kategoriach wiekowych. Każdy laureat otrzymał atrakcyjne nagrody, które zostały  sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Nagrodzeni otrzymali min. Tablety LENOVO, aparaty fotograficzny NIKON, odtwarzacze MP4 GRUNDIG, torby sportowe i plecaki ADIDAS, liczniki rowerowe KROSS oraz zestawy nagłaśniające.

Gmina Miasto Sierpc otrzymała dotację bezzwrotną z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 75%, na dofinansowanie projektu pn. „Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miasta Sierpca”

  1. Dotacja: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
    w Warszawie - 14.022,00 zł.
  2. Środki własne: Gmina Miasto Sierpc - 4.674,00 zł.

Łączna kwota projektu 18.696,00 zł.

Wykonawca Projektu: Fundacja Instytut Na Rzecz Ekorozwoju, ul. Nabielaka 15/1,
00-743 Warszawa