15 marca 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie kulturalno-oświatowym ,,Żołnierze Niezłomni - Bohaterowie lat 1944-1963”.

 

„Procesja z palmami na dawnej wsi, czyli Niedziela Palmowa w skansenie”

Dwa tysiące lat temu pewien człowiek pochodzący z Judei przybył na osiołku do Jerozolimy, zaś mieszkańcy witali go z radością gałązkami palmy. Wspomnienie tego wydarzenia obchodzone jest do dziś jako Niedziela Palmowa.

 

11 marca br. w Centrum Kultury i Sztuki, Pan Burmistrz Jarosław Perzyński uczestniczył w  siódmej edycji koncertu "Muzyczny Dzień Kobiet", którego organizatorami byli: Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Sierpcu oraz CKiSz.

 

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”!

21 stycznia 2018 r.  w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się niecodzienny koncert patriotyczny w wykonaniu solistów, chóru, baletu i orkiestry symfonicznej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Jego organizatorami byli: Burmistrz Miasta Sierpc, Rada Miejska Sierpca, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Płocku oraz Centrum Kultury i Sztuki.

 

W piątek, 24 listopada, w Urzędzie Miejskim w Sierpcu Burmistrz Jarosław Perzyński gościł przedstawicieli miast partnerskich z Czech i Słowacji, a także dyrektorów szkół muzycznych współpracujących z sierpecką szkoła muzyczną.