30 listopada br. p. Ewa Lisicka – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z językiem angielskim zatrudniony w Miejskim Przedszkolu Nr 4 Czerwonego Kapturka otrzymała z rąk Burmistrza Jarosława Perzyńskiego akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

 

W piątek, 24 listopada, w Urzędzie Miejskim w Sierpcu Burmistrz Jarosław Perzyński gościł przedstawicieli miast partnerskich z Czech i Słowacji, a także dyrektorów szkół muzycznych współpracujących z sierpecką szkoła muzyczną.

 

W ramach obchodów 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Centrum Kultury i Sztuki odbył się koncert "Patriotyczne Śpiewanie", w którym wzięli udział uczniowie sierpeckich szkół i placówek oświatowo-wychowawczych.

 

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Farnym w Sierpcu.

 

27 października 2017 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się konferencja ,,Zamek Sierpecki w źródłach historycznych i archeologicznych. Aktualny stan badań''.

 

W poniedziałek, 23 października, mieliśmy przyjemność gościć w Centrum Kultury i Sztuki Pana Profesora Jerzego Bralczyka.

 

W dniu 17 października 2017 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczysta gala, podczas której rozstrzygnięto konkurs „EKO-MODA - Konkurs na wykonanie stroju z materiałów ekologicznych, surowców wtórnych”.

 

Jesienią krajobraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaskakuje mnogością barw. Otaczające muzealną wieś pola uprawne, las, parki dworskie, ogrody i sady tworzą pejzaże, którymi trudno się nie zachwycić.