Ledwie zakończył się czas żniw, pora już na kolejne prace polowe. W niedzielę 1 września w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zwiedzający będą mieli okazję przyłączyć się do wykopków, a potem zasmakować w zebranych ziemniakach, pieczonych wspólnie na ognisku.

1 sierpnia o godzinie 17:00, Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński wspólnie z samorządowcami miejskimi oraz powiatowymi, a także przedstawicielami stowarzyszeń i związków zawodowych, złożył kwiaty i oddał hołd Bohaterom walczącym w Powstaniu Warszawskim. 

W poniedziałek, 29 lipca, Burmistrz Jarosław Perzyński, jego Zastępca Piotr Nowakowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Malanowski uczestniczyli w uroczystym otwarciu nowej siedziby Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka „Szansa na Życie”. 

19 lipca w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, na zaproszenie kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński uczestniczył w uroczystości z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

W okresie wakacji sierpecki skansen zaprasza całe rodziny do udziału w spotkaniach ze sztuką i tradycją ludową Mazowsza w ramach programu Lato w skansenie.

26 czerwca 2019r., w trakcie XIII sesji Rady Miejskiej Sierpca działając w imieniu samorządu miejskiego Burmistrz Miasta Sierpca – Jarosław Perzyński, Przewodniczący Rady Miejskiej – Dariusz Malanowski, Zastępca Burmistrza Miasta – Piotr Nowakowski