Plakat zawierający elementy graficzne oraz informację tekstową dotyczącą wydarzenia.
Graficzny logotyp VI edycji Kasztelańskiego Festiwalu Smaków w Sierpcu

Kolejna edycja najlepszej, plenerowej imprezy przed nami!

Grupowe zdjęcie Młodzieżowych Radnych wraz z Radnymi rady Miejskiej Sierpca, Burmistrzem i jego Zastępcą.
10 maja 2023 r. o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, odbyła się I Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Sierpca.

Zdjęcie informacyjne plakat niebieskie tło z kolorowymi kwiatami. Centrum Kultury i sztuki w Sierpcu i Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Artystycznego Kasztelanka zap[raszaja na Koncert z okazji Dnia Matki pod tytułem DLA MAMY PIOSENKI DLA MAMY …. I DLA JASIA. 26 maja 2023r. godzina siedemnasta, sala widowiskowa, wstęp wolny. Cały dochód z koncertu przeznaczony na leczenie Jasia Chojnackiego.

Serdecznie Państwa zapraszamy na niezwykły koncert z okazji Dnia Mamy, który odbędzie się w dniu 26 maja 2023r. o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

Plakat informacyjny dotyczący potańcówek dla seniorów. Grafika zawiera elementy graficzne oraz tekst.
Kończymy długi majówkowy weekend z przytupem!

Zdjęcie wykonane podczas koncertu ''Najmłodsi z pomocą dla Amelki". Widok na scenę Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Na scenie widocznych jest 12 osób.
19 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się Jubileuszowy X Koncert Charytatywny ,,Najmłodsi z Pomocą dla Amelki''. Podczas koncertu wystąpili uczniowie ze szkół i przedszkoli z terenu powiatu sierpeckiego, którzy wraz ze swoimi opiekunami przygotowali piękne i interesujące występy artystyczne.

Zdjęcie grupowe 20 osób w sali konferencyjnej Urzędu. Na tle telewizor z prezentacją.

W środę, 12 kwietnia, odbyło się oficjalne podsumowanie Jubileuszu Obchodów 700 – lecia Miasta Sierpca.

Pomnik z bryły kamienia oraz herb miasta z napisem Katyń 1940 Pamiętamy

Katyń to symbol zbrodni dokonanych przez NKWD na polskich jeńcach wiosną 1940 roku.

Dziś pamiętamy o tych, którzy polskości, swojego patriotyzmu i oddania Ojczyźnie, nie wyrzekli się nigdy.

#Sierpcpamięta

Grób rodzinny ks. Bronisława Gostomskiego.
W 13. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze na grobie Ks. Prałata Bronisława Gostomskiego, pod tablicą upamiętniającą Prezydenta RP na Uchodźstwie, Ryszarda Kaczorowskiego oraz pod pomnikiem w parku im. Solidarności wzniesionym w 2022 roku ku pamięci 96 Polaków, którzy zginęli tragicznie 10 kwietnia 2010 roku.

Na pierwszym planie widoczne trzy osoby, od lewej: Zastępca Burmistzra Piotr Nowakowski, Burmistrz Jarosław Perzyński, Przewodniczący Rady Miejskiej Sierpca Dariusz Malanowski składający hołd w miejscu pamięci poświęconym papieżowi św. Janowi Pawłowi II. W tle widać kościół farny.

Osiemnaście lat temu, 2 kwietnia 2005 r., o godz. 21:37 zmarł Wielki Polak, Papież Jan Paweł II. 

Na zdjęciu widoczni aktorzy spektaklu "Pan Niezwykły".
W minioną sobotę, Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński miał przyjemność uczestniczyć w musicalu „Pan Niezwykły ” w Teatr Płocki - Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Na pierwszym planie widoczni uczniowie I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu pełniący wartę przy pomniku generała Augusta Fieldorfa "Nila".
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Na zdjęciu widoczne 3 osoby. Od lewej: Dariusz Malanowski, Zofia Żendarska, Jarosław Perzyński
Ten piękny wiek to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia.

Na zdjęciu widoczne 3 osoby oddające hołd przed pomnikiem pamięci narodowej. W tle widoczny budynek Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu.
14 lutego 1942 r. powstała Armia Krajowa, czyli zakonspirowane siły zbrojne Polskiego Państwa Podziemnego w latach II wojny światowej. Siły Zbrojne w Kraju były integralną częścią Polskich Sił Zbrojnych, podporządkowaną Naczelnemu Wodzowi. Pierwszym dowódcą Armii Krajowej był gen. Stefan Grot-Rowecki.

Na pierwszym planie widocznych jest 7 osób, sześciu mężczyzn i jedna kobieta.
25 stycznia podczas Sesji Rady Miejskiej Sierpca Burmistrz Miasta Sierpca wręczył akt powołania na stanowisko Dyrektora Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu Pani Monice Stańczak.

na zdjęciu widoczny Burmistrz Sierpca wraz z przedstawicielami Związku Harcerstwa Polskiego.

18 stycznia 2023 r. w Urzędzie Miejskim miało miejsce spotkanie Burmistrza Miasta Sierpca Jarosława Perzyńskiego z przedstawicielami władz Związku Harcerstwa Polskiego.

Na kolorowym tle od góry widoczny herb Miasta Sierpca oraz napis: Sierpc miasto ze smakiem. Poniżej tekst: Kalendarz planowanych wydarzeń w Sierpcu w 2023 roku, realizowanych przez jednostki organizacyjne oraz inne podmioty działające na terenie Miasta Sierpca. Pod tekstem kolorowy element graficzny, motyw dziecięcy.

Kalendarz planowanych wydarzeń w Sierpcu w 2023 roku, realizowanych przez jednostki organizacyjne oraz inne podmioty działające na terenie Miasta Sierpca.

zdjęcie przedstawia dwa drewniane okrągłe znaczki z wizerunkiem od lewej ratusz w Sierpcu, kolejno Sierpecki Klasztor w tle widoczna większa ilość znaczków zawieszona na drewnianym stojaku

Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, które odwiedził turysta. Stanowi unikalną pamiątkę z pobytu w danym mieście.

Zdjęcie grupowe uczniów klasy III LOP wraz Burmistrzem oraz Komendantem Straży Miejskiej.
W czwartek, 17 listopada br., w Urzędzie Miejskim w Sierpcu, mieliśmy przyjemność gościć uczniów z klasy III LOP z Zespół Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu

Podziękowania za pracę dla Kapelmistrza Michała Głowackiego od władz samorządowych Miasta Sierpca na scenie w Centrum Kultury i Sztuki.
W minioną sobotę Pan Michał Głowacki obchodził benefis wieńczący jego pracę na rzecz sierpeckiej społeczności. 

Zdjęcie grupowe nowych studentów wkraczających w progi Sierpeckiego Uniwersytetu III Wieku
11 października. Burmistrz Sierpca wspólnie z Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Sierpca - Zbigniewem Długokęckim, mieli zaszczyt uczestniczyć w Jubileuszu XV-lecia Sierpeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszystkim uczestnikom zajęć oraz wykładowcom SUTW wręczono drobne upominki.
Na zdjęciu Dyrektor Ciepłowni Sierpc sp.  o.o. Rafał Wiśniewski odbierający nagrodę Laur Ciepłownictwa 2022 w kategorii: wiodące przedsiębiorstwo ciepłownicze – zgodnie z maksymą "Pierwszy wśród równych"
11 września 2022 r. podczas posiedzenia Kapituły Laurów Ciepłownictwa w Międzyzdrojach Sierpecka Ciepłownia otrzymała Laur Ciepłownictwa 2022 w kategorii: wiodące przedsiębiorstwo ciepłownicze – zgodnie z maksymą "Pierwszy wśród równych":
– sprzedaż ciepła poniżej 200 000 GJ.

Grupa seniorów biorąca udział w potańcówce w parku Andersa
W ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia br., w parku im. Gen. Władysława Andersa odbyła się „Potańcówka dla Seniorów”! Zainteresowanie wśród Mieszkańców Sierpca było ogromne!

Widok z drona na plac festiwalowy. Na zdjęciu widoczna grupa osób uczestnicząca w koncertach. W tle zabudowania.

 W dniach 12-14 sierpnia odbyła się 5. edycja Kasztelańskiego Festiwalu Smaków.