Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. 2017 r. poz. 1875 z późn. zm.)  zwołuję na  20 grudnia 2017 r. (środa) na godz. 10:00 XLIX Sesję Rady Miejskiej Sierpca, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sierpcu, ul. Piastowska 11a.

W MIEŚCIE SIERPC Z PODZIAŁEM NA DROGI ZE WZGLĘDU NA ICH KATEGORIĘ

 

Od 1 stycznia 2018 r. firmy, przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego.

 

Panu Burmistrzowi Jarosławowi Perzyńskiemu jest miło poinformować o wprowadzonym udogodnieniu dla mieszkańców Sierpca.

 

Od 1 września trwa rekrutacja do projektu „Aktywne przeciwdziałanie wykluczeniu” . Umozliwia on 60 osobom z podregionu płockiego zagrożonych wykluczeniem społecznym aktywizację społeczno – zawodową. Stanie się tak poprzez kompleksowy program wsparcia obejmujący między innymi doradztwo zawodowe, szkolenia zawodowe, płatne staże i indywidualne pośrednictwo pracy.

Ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

Zmiany wchodzą w życie 15 października i będą obowiązywać do 9 grudnia 2017 r., a więc do końca bieżącej edycji rozkładu. Najpoważniejsze utrudnienia, z uwagi na trwający remont, dotyczą podróżnych korzystających z przejazdów pociągami na linii nr 447.

 

Szanowni Mieszkańcy,

Gmina Miasto Sierpc rozpoczyna nabór wniosków wstępnych dla osób zainteresowanych modernizacją indywidualnych źródeł ciepła tj. wymianą starych kotłów o niskiej sprawności na gazowe, olejowe lub opalane biomasą.

 

Badania realizowane będą wg następującego harmonogramu:

 

Uprzejmie informujemy, że Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu rozpoczął realizację Programu badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019.

 

 

W przypadku zauważenia bezpańskiego zwierzęcia

lub które uległo wypadkowi należy powiadomić odpowiednie służby

pod nr 24 275-20-66.

Służby niezwłocznie udadzą się na miejsce i podejmą stosowne działania.

 

 

 

 

 

 

Osoby zainteresowane adopcją czworonogów

zapraszamy do bezpośredniego kontaktu ze schroniskiem.

Schronisko dla zwierząt w Płocku: tel. (24) 262-47-99

OGLĄDANIE I ZWIEDZANIE SCHRONISKA:

  – w dni powszednie i święta  w godz. 900 - 1500

 ADOPCJE ODBYWAJĄ SIĘ:


 

Poniedziałek

godz. 800  - 1400

Wtorek

godz. 800  - 1400

Środa

godz. 900  - 1600

Czwartek

godz. 800 - 1400

Piątek            godz. 800 - 1400

 

http://schronisko.sitaplock.pl/

lub 

Wydziałem Spraw Społecznych i Komunalnych Urzędu Miejskiego: tel. 24/275-86-48

 

NIE KUPUJ- ADOPTUJ

Prezentowane  psy przebywają pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Płocku.

Zadanie współfinansowane  ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Sierpc.

 BAS – został porzucony, kilka lat mieszkał w schronisku i bardzo tęsknił za swoim człowiekiem. BASIK  to psiak bezproblemowy, bardzo otwarty  i wesoły. Umie chodzić na smyczy. Może mieszkać  w bloku. Dogaduje się z innymi psami, stosunek do kotów – obojętny. Ma ok 7 lat. Jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany. Przygarnij go, a na pewno zyskasz wiernego i oddanego przyjaciela.

 

SATYR- trafił do schroniska kilka lat temu , po śmierci ukochanej Pani. Ciągle wypatrywał Jej wśród przychodzących, aż wreszcie stracił nadzieję. Leżał w budzie –obojętny , zrezygnowany, smutny. U nas odżył, uwielbia chodzić po trawce, zaglądać w krzaczory, węszyć i wreszcie poczuć trochę swobody , po tylu latach „za kratami”. Satyr to już starszy piesek, ale jeszcze pełen wigoru. Jest wykastrowany, odrobaczony i zaszczepiony. Podaruj mu skrawek miejsca w Twoim domu  i…. sercu, a na pewno odwdzięczy Ci się nieograniczoną psią miłością.

 


SZADOŁ -  to ok 4 letni psiak , niesamowicie żywiołowy, ale przy tym posłuszny i karny.  Uwielbia długie spacery, zabawę i bieganie. Nadaje się dla osoby aktywnej. Nie wszystkie psy akceptuje, nie lubi naszego Murzyna, choć z innymi nie wchodzi w konflikty. Jest wykastrowany , zaszczepiony i odrobaczony. Potrzebujesz kompana na długie spacery , to idealny pies dla Ciebie.

 

TOLA – nie wiemy w jakich okolicznościach trafiła do schroniska, ale spędziła tam kilka lat. Tola ma ok. 9 lat. Jest bardzo grzecznym psem, bezkonfliktowym i spokojnym . Dogaduje si ę z innymi psami, jest raczej uległa. Koty lubi obserwować , jak baraszkują w kociej wolierze, ale nie wykazuje w stosunku do nich  żadnej agresji, tylko się przygląda. Ładnie chodzi na smyczy. Została wysterylizowana, zaszczepiona i odrobaczona. Chcesz mieć wiernego, wpatrzonego w Ciebie przyjaciela, to TOLA właśnie taka jest.

 

SURI- została porzucona lub się zagubiła. Trafiła do schroniska kilka lat temu. Ma ok 5 lat. Jest ładną sunią z dłuższym włosem. Jak do nas trafiła była trochę wycofana i nieufna, lecz teraz jest otwarta, wesoła, ciągle się gdzieś spieszy. chce wszystko zobaczyć , obwąchać, jakby się bała, że nie zdąży i zostanie znowu zamknięta w boksie.  SURI  wymaga cierpliwego opiekuna i prawdziwego swojego miejsca . Chcesz mieć tą ślicznotkę- zdecyduj się!

 

RICO –to młody, szorstkowłosy psiak,  w typie teriera. Choć charakter ma zupełnie nie terierowaty. Jest spokojny, stateczny i zrównoważony. Na pewno mieszkał w domu , ma maniery, ładnie chodzi na smyczy. Jest wielką przylepą i uwielbia się bawić, często sam „zaprasza” do zabawy . Ktoś , kto da mu domek, będzie nim zachwycony, gdyż nie tylko z wyglądu jest ładny, ale ma też „ładny” charakter. RICO  jest kastratem, zaszczepionym i odrobaczonym. Gorąco polecamy do adopcji.

 

STEFAN  - duży ,starszy psiak. W schronisku przebywał wiele lat. Gdy go zabieraliśmy, to większość czasu leżał lub spał. Baliśmy się, że będzie miał problemy ze wstawaniem i chodzeniem. Miło nas zaskoczył ,nie dość  że wstaje i chodzi bez problemu, to na zawołanie i widok otwieranej puszki potrafi nawet….przybiec. STEFCIO uwielbia penetrować teren, myszkować pod krzakami , chować się pod choinki, wykopywać sobie dołki i się w nich układać, zwiedzać  nie swoje budy nieraz dużo za małe i wchodzić w różne zakamarki. Widać, że wypuszczony z boksu „na wolność” czuje się niezmiernie szczęśliwy. STEFAN jest wykastrowany, odrobaczony i zaszczepiony.  Może zechcesz na ostatnie jego lata podarować mu prawdziwy domek, którego tak naprawdę nigdy nie miał, podarować mu tak niewiele, a dla niego tak wiele szczęścia, którego nigdy nie zaznał.

 

PITEK – ok 4-letni pies w typie amstafa. Jest nieduży ale masywny  i muskularny, taki psi ”mięśniak”  Bardzo przyjacielski, inne psy akceptuje, nie wykazuje agresji. Trochę niestety jeszcze ciągnie na smyczy, ale regularne spacery na pewno to wyeliminują. PITUŚ  ma bardzo krótko przycięte uszy, co nie ujmuje mu uroku. Bardzo fajny psiun dla osoby spokojnej , mogącej poświęcić mu kilka spacerów dziennie, bo PITEK bardzo lubi wychodzić na spacer. Lubi zabawę , głaskanie  i wyjścia w plener. Jeśli chcesz mieć ”groźnego” psa(oczywiście tylko z wyglądu) - przygarnij PITKA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz Miasta Sierpca uprzejmie informuje, że w  związku z wejściem w życie Uchwały Nr 85 Rady Ministrów w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (M.P. poz. 430), oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (Dz. U. poz.755), rodzinom wielodzietnym przyznaje się Kartę Dużej Rodziny.

 

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA